WhatsApp'a "Canlı Konum" İşlevi Gelebilir!

WhatsApp'ın beta sürümünde görünen işlev, yakında WhatsApp'ta bu ilginç özelliğe sahip olabileceğinizi söylüyor!

WhatsApp'a "Canlı Konum" İşlevi Gelebilir!

WhatsApp'ın Android ve iOS'a yönelik beta sürümlerinde ilginç bir işlev keşfedildi. Buna göre yakında arkadaşlarınızın konumunu "canlı olarak takip etmeniz" mümkün hale gelebilir.

WhatsApp gruplarındaki kişilere belirli bir süreyle veya sürekli olarak konumunuzu göstermenize izin veren "Live Location" işlevi, Twitter kullanıcısı WABetaInfo tarafından keşfedildi. Böyle bir işlev normalde gizlilik endişeleri doğuracaktır ancak işlevin varsayılan olarak kapalı bulunduğunu belirtelim. İşlev, belki daha evden bile çıkmadan "5 dakika sonra oradayım" diyen arkadaşlarınızı ortaya çıkarmayacak ancak birbirinizi bulmanızı kolaylaştırabilir.

İşlevin konumu nasıl göstereceği ise bilinmiyor. İşlevi 1 dakika, 2 dakika ve 5 dakika gibi kısıtlı sürelerle etkinleştirebildiğiniz için, bu seçenekleri kullandığınızda onu açık unutmak gibi bir durum söz konusu olmayacak.

WhatsApp'ta geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir başka ilginç işlev, gönderdiğimiz ancak henüz okunmanmış olan mesajları düzenlemenin veya geri çağırmanın yakında mümkün olabileceğiydi. Beta sürümde görülen tüm bu işlevlerin ne zaman WhatsApp'ın final sürümüne ulaşacağı veya ulaşıp ulaşmayacağı, bilinmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

WhatsApp en favori programımdır. Facebook gelişmiş bir jabber uygulaması olan WhatsApp'i bünyesine katmakla harika bir iş yaptı. WhatsApp'e bir özellik de benden: Zengin İçerikli Mesaj Şablonları. Metin, emoji, link, ses, fotograf, video ve dosya içerebilen 50 adet mesaj şablonu oluşturabilme imkanı. Bir özellik daha: Numaraları Alıcıya Arama Script'i ile Gönderebilme. Yani karşıdan gönderilen telefon numarasını direk olarak arayabilme imkanı. Numaraları kopyalayıp yapıştırmanıza gerek yok...

Bir özellik daha: Gelen Email Adresine Tıklayarak Mail Compose'u Direk Açma...

Gönderdiğim son iki özellik zaten varmış. Olmaması da mümkün değildi zaten. Kontrol etmediğim için üzgünüm! Şablonların dışında bir özelliğin daha WhatsApp'ta bulunmasını çok isterdim: Programlanmış Gönderiler. İstediğimiz tarihte ve saatte bir veya birden fazla kişiye otomatik mesaj gönderimi ve gönderim öncesinde veya sonrasında gönderi sahibine bildirim. Doğum günlerini hep unuturum:) Evet, Melody senin de doğum gününü unuttum, server'daki mail'ler de arıza nedeniyle silindi ne yazık ki...

Bence WhatsApp'a yeni özellik olarak profilimize kimin baktığı gelmeli Tanımadığımız kişiler bakabiliyor bizde önlemimizi alırız.

bu özellik imessage da var

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir