WhatsApp'ın artık Snapchat'ten eksiği yok!

WhatsApp, yeni bir güncellemeyle birlikte, Snapchat benzeri kamera özelliklerini kullanıma sunuyor!

WhatsApp'ın artık Snapchat'ten eksiği yok!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların fotoğraf paylaşma alışkanlıklarını değiştirecek yeni özellikleri kullanıma sunuyor. Söz konusu yenilikle birlikte kullanıcılar ilgili tuşa dokunduklarında fotoğraflarda çeşitli efektler ve emojiler kullanmaya ve elle çizim yapmaya olanak tanıyan değişiklikler yapabiliyor.

Güncelleme ayrıca ön kameraya da bir flaş desteği getirerek selfie tutkunlarının az ışıklı ortamlarda bile etkili sonuçlar almasına yardımcı oluyor. Yenilikler arasında uygulama dahilinde video kaydederken ön ve arka kameralar arasında geçiş yapma ve yakınlaştırma gibi olanaklar da yer alıyor.

Halihazırda Snapchat ve diğer kamera ağırlıklı uygulamalara aşina olan kullanıcıların WhatsApp'taki bu yeniliklere alışmakta zorluk çekmeyeceklerini söyleyebiliriz. Diğer yandan bu özelliklerin WhatsApp'a da geliyor olması milyarlarca kullanıcıya sahip uygulama için oldukça önemli bir gelişme.

WhatsApp'ın yeni kamera özellikleri halihazırda Android telefonlara sunulmuş durumda. iPhone kullanıcıları ise uygulamanın iOS güncellemesi için biraz daha beklemek zorunda kalacaklar.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir