WhatsApp'ın beklenen işlevi ne zaman gelecek?

WhatsApp'ın beklenen yeni özelliği ne zaman gelecek? İşte bazı ipuçları...

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsApp'ın beklenen işlevi ne zaman gelecek?

Android ve iOS'ta bir süre önce sesli görüşme yeteneğini kazanan WhatsApp, videolu görüşmelere hala izin vermiyor. Peki bu işlev, popüler mesajlaşma uygulamasına ne zaman gelecek?

WhatsApp'ın sesli arama özelliği, duyurulmasından yaklaşık bir sene sonra kullanıma sunulmaya başlanmıştı. Firma benzer bir yol izlerse videolu görüşme işlevin önümüzdeki aylarda gelmesini bekleyebiliriz. İşlevin gelişinin yaklaştığına dair bazı işaretler de var.

WhatsApp'ın "çeviri programı", geliştiricilerin ve kullanıcıların WhatsApp'ta kullanılan belirli metinleri farklı dillere çevirmesine olanak tanıyor. Burada yeni ortaya çıkan "Videolu Görüşme", "Cevapsız Videolu Görüşme" ve "Kamera Değiştir" dizileri, yeni işlev hakkında ipuçları veriyor. Bununla birlikte bu çeviri dizileri, şu an sadece iOS uygulaması için görüntülenebiliyor; Android'te aynı dizilere rastlanmıyor. Sonuç olarak videolu görüşme işlevini içeren güncellemeye birkaç hafta kalmış olabilir. Yeni işlevlerin çeviri programında birkaç hafta önce belirdiği biliniyor.

WhatsApp'a yakın kaynaklar, videolu görüşme işlevine sahip bir sürümün yılbaşından bu yana geliştiriciler arasında denendiğini söylüyor. Bunun yanında sohbet görünümünde bazı görsel değişikliklerin yapıldığı söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Whatsapp'ın vermediği, veremediği özellikler muadil yazılımlarda yıllardır kullanılıyor. En popüleri whatsapp olmasa yüzüne bakılmayacakta. İnsanlar alışkanlıklarından vazgeçmiyor.

Önce şu grup la kişisel konuşmaların farklı yerde olmasını sağlayın insanlar karıştırıp duruyor. Farklı sekmede olabilir mesela. Buradan yetkililere sesleniyorum..

@21 Nisan 2016 11:45 duyduk. yarin projeye basliyoruz. 1haftaya sana özel sürüm ile cikariz karsina

Görüntülü konuşma şımartır

Booyah diye bir aplikasyon Whastapp üzerinden bunu yapabiliyor hali hazırda. Üstelik bir kaç kişi aynı ekranda görüntülü konuşabiliyor.. Biz denemiştik ve bunu gördüm bizzat

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost