WhatsApp'tan klasik masaüstü uygulaması!

WhatsApp'ın geçtiğimiz günlerde ipuçları sızan yeni işlevi, beklediğimizden çabuk geldi!

WhatsApp'tan klasik masaüstü uyu
WhatsApp, Web'den sonra şimdi masaüstünde

WhatsApp, bilgisayarının başında oturanların sohbet deneyiminden yoksun kalmalarını istemiyor. Firma, bugün duyurduğu yeni masaüstü uygulamasıyla bir platforma daha gelmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde ipuçlarına rastladığımız yeni masaüstü uygulaması, WhatsApp'ın açıklamasına göre "işte veya evde, ister telefonunuzda, ister bilgisayarınızın başında, her zaman, her yerde iletişimde kalmanızı" sağlıyor. Masaüstü uygulaması, WhatsApp Web gibi "telefonunuzun bir uzantısı" olarak çalışıyor ve mesajlarınızı cihazınızla eşitliyor.

Windows ve OS X 10.9'dan üzerini kullanan Mac'ler için sunulan uygulama, Windows'ta klasik masaüstü programları gibi çalışıyor. Yani karşımızda "Metro" stilinde veya "Evrensel uygulama" türünde bir Windows 10 uygulaması yok. Yeni uygulama, Windows 8 ve sonrasında destekleniyor.

WhatsApp'ın masaüstü uygulamasını buradan indirebilirsiniz. Kurulumu yaptıktan sonra WhatsApp Web'de olduğu gibi, telefonunuzun Ayarlar menüsünden WhatsApp Web işlevini etkinleştirmeniz ve PC'nizin ekranındaki QR kodunu taratmanız gerekecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

windows 10 da kurulum hatası veriyo yazılım uyumsuz

Sürpriz olmadı, bekleniyordu zaten.

Viber gibi telefon bağlantısı olmadan kullanılabilse daha iyi olurdu.

Bunu bir uygulama olarak görmek yanlış olur. WhatsAppWEB'in aynısı çünkü. Farklı bir tarayıcıda WhatsAppWEB açmaktan farkı yok; o yüzden indirmekle uğraşmak yerine direkt web'den girebilirsiniz.

win 10 ile uyumsuz mu acaba

Windows 7'de de çalışıyor kurdum ben

Windows klasik masaustu uygulamalardan kurtulmak isterken buyuk sirketlerin boyle adimlar atmasini anlamiyorum. Whatsapp windows phone'da bile duzgun guncelleme yayinlamiyor. Yapsa evrensel uygulamayi ve gelistirse harika olur. Microsoft cok iyi calisacak bir sistem kurdu ama ne yazik ki uygulama gelistiren yok. Demek istedigim anlasilmistir diye tahmin ediyorum...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir