WhatsFapp'a dikkat edin, mümkünse kullanmayın

WhatsApp deneyimini geliştiren üçüncü parti WhatsFapp'ı denedik; işte size tavsiyemiz...

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsFapp'a dikkat edin, mümkünse kullanmayın!

WhatsFapp adındaki üçüncü parti istemci, WhatsApp'a pratik bir takım işlevler ekliyor. Ancak Google Play'e giremeyen bu istemciyi kullanırken dikkatli olmanızda fayda var.

WhatsFapp, orijinal istemcinin aksine birden fazla sohbet hesabı kullanmanıza izin veriyor. Bu sayede örneğin iş kişilerinizle arkadaşlarınızı ayırabiliyor veya çift SIM kartlı telefonunuzu rahatça kullanabiliyorsunuz. Dahası uygulama sayesinde orijinal WhatsApp emojilerini, Twitter veya Google emojilerini kullanmanız mümkün. Uygulamanın geliştiricilerine göre WhatsFapp'ı kullanabilmek için WhatsApp'ı kaldırmanıza da gerek yok.

Dikkat etmekte fayda var

WhatsFapp'ın mucitleri, uygulamayı kullandığınız için WhatsApp'ın sizi engelleme riskinin bulunmadığını ileri sürüyorlar. Ancak Play Store'da girmeyi başaramayan WhatsFapp'ı ancak APK dosyası yoluyla yükleyebiliyorsunuz. Bu durum bir yana, testlerimizde ise uygulamanın bizi olta saldırısı içeren sitelere yönlendirdiğini gördük.

CHIP Online yorumu

WhatsFapp, çoklu hesap ve WhatsApp plus işlevleriyle çekici görünse de, onu kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. APK dosyası, WhatsApp'ın üçüncü parti istemcilere karşı geliştirdiği engeli aşmayı başarıyor, ancak bunun ne kadar süreceği belli değil. Uygulamayı kullandığınız sürece WhatsApp'ın hesabınızı bulup, kapatma olasılığı var. Bunun yanında uygulamayı denediğimiz süre içinde kurulum hatalarına, dikkat dağıtan öğelere ve işleme hatalarına rastladık. Bu yüzden WhatsApp'ın resmi istemcisini kullanmaya devam etmenizi öneriyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Oltanız rast gelen gençler :D :D :D

Orijinal whatsapp çift sim kartlı telefonları düşünse, sürumü ona uygun hale getirse ya

adında bile hayır yok.

plus var anti ban da eklendi mükemmel oldu

Yeni tlf aldım ama indiremiyorm

böyle bi uygulama kulllanabilecek bi kapasitede insan zaten gerekli önlemleri almıştır başına gelecekleride ilir diye düşünüyorum. Reklamlar için ve olta siteler için lucky patcher kurup reklamları engellerseniz hiç bi sıkıntı çıkarmaz ancak her 3. parti whatsapp gibi bununda bir ömrü var muhtemelen 4-5 ay sonra whatsapptan uyarı mesajı alacaklardır. Ben Whatsmapp kullanıyordum onlar dün aldılar ve geliştirmeyi durdurduklarını açıkladılar.

Size beceriksizseniz napalım.

yıllardır kullanıyorum sıkıntı yok.. WhatsAppplus du whatsappReborn du dahada fazla geliştiri var ama ensonu whatsfapp dır vede problem yok

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play