Windows 10 Anniversary Update bazılarına sorun oldu!

Çoğumuz Windows 10'u kolayca güncellemiş olabiliriz, ancak Anniversary Update'te sorun yaşayanlar da var!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Anniversary Update sorun oldu!

Windows 10'un büyük "Anniversary Update" güncellemesi dün bilgisayarlara dağıtılmaya başlandı ancak bazı kullanıcılar, güncellemeyi yüklerken veya Cortana'da sorun yaşadıklarını söylüyorlar.

Microsoft'un mesaj panolarında paylaşılan şikayetlerin bazıları, güncellemeyi yüklerken çıkan ancak pek anlaşılır olmayan hata mesajlarından bahsediyor. Kullanıcıların büyük kısmı 0x80070057 ve 0xa0000400 hatasına rastladıklarını söylüyorlar; ancak hata bundan ibaret olduğundan, sorunun ne olabileceğine dair hiçbir ipucu vermiyor. Bazı kullanıcılar, güncelleme yerine Media Creation Tool'u kullanarak sorunu aştıklarını söylüyorlar.

Bazı kullanıcılar ise güncellemenin ardından Cortana'nın ayarlarının ortadan kalktığını söylüyor. Bu sorunun da sayıda kullanıcıyı etkilediği düşünülüyor.

Sorun yaşayanların sıkıntısını elbette anlayabiliyoruz, ancak bu tür büyük çaplı bir güncellemede küçük sorunların çıkması neredeyse doğal bir durum.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Bende güncellemeyi yüklediğim andan eri hiç bir Windows uygulamasını açamıyorum. uygulama çok hızlı bir şekilde açılıp kapanıyor...

Bir güncellemeyi bile beceremiyor.

Anniversary'den sonra hız durumu nasıl? Sistemde ağırlaşma var mı? Görüşleri alalım...

Sistemin boot süresi uzadı mı? Sisteme login olma süresi uzadı mı? Login olduktan sonra sistemin hazır hale gelme süresi uzadı mı? Sistemin tepkileri ağırlaştı mı? Programların açılış/kapanış süreleri uzadı mı? Programlar daha yavaş mı çalışıyor? Sistemin kapanış/logout/uykuya dalma/uyanma süreleri uzadı mı? Sistemin rutin CPU ve RAM değerleri değişti mi? Bu tip sorunlar yaşamamanız için tavsiyem Anniversary'i içeren bir Windows ISO'su ile Windows'u yeniden kurmanızıdır...

@cleverman herşey eskisi gibi ama uygulamaların açılış ve geçiş efektlerinin daha düzgün olduğunu söyleyebilirim,herhangi bir takılma yok,gayet akışkan.

Şaşırdık mı? Hayır...

Ben bir hata almadım hatta çok stabil maşallahı var ama ekrana widget gelecekti bir onu bulamadım nasıl oluyor o onu yazında öğrenelim bari

Hele MS için çok doğal bir durum. Edge'de Bing ve Yandex arama motorlarını kaldıramamak da ne oluyor? Köle miyiz biz?

aynı sorun bende de var

4. millenium faciasını kim kullanır ki güncellemesini düşünsün... w10=çöp...

@grezimonk aferin sana

sıkıntı zaten ortada da çözüm yolu paylaşmamışsınız .

@04 Ağustos 2016 12:15 çözümü yok ki... bence asla çözülemez... windows 10 = çöp... at gitsin boş geç...

mende de anniverasy update ile eleqedar coxlu sorun var

Age of Empires 2, Civ 5 gibi oyunlarda sıkıntılar çıkartıyor. Ulan Windows!

Media Creation Tool kullansınlar anlatıldığı gibi, ayrıca win10'a yükseltme yapanlar, Win10'u kurduktan sonra oluşan yeni lisans anahtarını da bir yere kaydetsinler. Eski Wn7-/8 yükseltme yaptıkları ile Win10 kurulan ve üzerine kayıt yapılan anahtarlar farklı.

Windows 7 veya 8.1 Kullanın, Windows 10'un daha çok olgunlaşmaya ihtiyacı var. Herşeyden önce otomatik updateleri kapamanın bir yolu olmalı, internetin anasını ağlatıyor.

@05 Ağustos 2016 10:46 kapatmaya kapatırsın ama mağazası çalışmıyor bu seferde servislerini kapatman yetiyor yada kendin modifiye edip update servislerini kökünden kazıyacaksın mağazasınıda birlikte o zaman Windows 10 görünümlü 7 kullanmış olursun resmen.

şimdi microsoft un ileri zekalı sahibi ve mühendisleri bu işletim sistemine para verip alacağımızı mı düşünüyor :) ama tabi şu da var microsoft iyi ki var yoksa biz teknik destek hizmeti verenler nasıl geçinecektik iyi ki varsın gates, çok yaşa microsoft.. :)

dizüstü sistemlerde klavye sorunu yaşatıyor touch pad driver kurulu çalışıyor ama klavye açıldıktan 3 dakka sonra çalışmıyor numlock caps lock basınca yanıyor basınca sönüyor ama gerisi yok çalışmıyor birde touch pad çalışıyor. masa üstü sistemlerde de var bu sorun bazı ana kartlarında asus' un zaten bu sorun nedeni ile yakın zamanda bios çıkmıştı ama işe yaramıyor format attım yine aynı durum. corsair ssd lerin bazı modellerinde de sorun yaşatıyor kurulamıyor 1607 ama 1511 yağ gibi.

bende bu hatadan dolayı yükleyemedim %18 de hata veriyor kurulum ekranı

Güncelledikten sonra KMODE EXCEPTION NOT HANDLED hatası vermeye başladı bunun çözümü var mı ?

Sen de yorum yaz