Windows 10 April Update 8 Mayıs'ta Gelebilir

Yeni sızıntıya göre Windows 10'na gelecek olan bir sonraki büyük güncelleme April Update, Nisan'ı ıskalayıp bu tarihte gelebilir!

  • Ali Ruhi Öztürk
Windows 10 April Update 8 Mayıs'ta Gelebilir

Twitter'da paylaşılan Çinli bir satıcının dahili notunda Windows 10 April Update'in 9 Mayıs'ta geleceği yazıyordu. Eğer saat farkını göz önünde bulundurursak güncelleme Amerika'da 8 Mayıs'ta yayınlanmaya başlayabilir.

Google Translate uygulaması ile tecrüme edilen yazıda Windows RS4'ün (yani Redstone 4, diğer adıyla Spring Creators Update, resmi adıyla April Update) yayınlanması Çin'de 9 Mayıs sabahında başlayacak. Bu da Amerika'da 8 Mayıs öğle vakti anlamına geliyor. İddiaya göre bu mesaj dağıtımcılar arasında yayınlanan dahili bir mesaj.

Şimdilik Microsoft güncellemenin resmi olarak ne zaman sürülmeye başlayacağını açıklamadı. Tahminlere göre dağıtımcılar güncellemeye daha erken veya daha geç erişiyor olabilir, bu yüzden kullanıcıların tam olarak hangi tarihte April Update'e erişebileceği kesin değil.

Diğer tuhaf bir durum ise sürüm 1803'ün April Update (Nisan Güncellemesi) adına sahip olmasına rağmen Mayıs'ta yaygınlaşacak olması.

April Update olduğu düşünülen 17134 ön-izleme sürümü şu an Slow ve Release Preview halkalarında erişime açık durumda. Eğer ciddi bir sorun ortaya çıkmazsa iki hafta sonra yeni Windows 10 sürümüne erişim açılabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

İşletim sisteminde hâlâ bir sürü hata var ve Microsoft bunları görmezden geliyor. Eğer 9 Mayısa kadar bu hatalarla ilgili hiçbir şey yapılmazsa Microsoft şu ana dek yaptığı en hatalı işletim sistemi Windows 10 RS4 ünvanını alacaktır ve kimsenin de böyle bir şey olursa asla geçmesini önermem çünkü bu hatalar çok başınızı ağrıtabilir.

Oldu olacak biraz daha erteleyip Windows 10 Redstone 5'i yayınlasınlar. Dünya garipliklerle doludur; Atommos Yunancada bölünemez demek insanoğlu parçacığı böldü buna rağmen adı halen Atom. William Dafoe'nin ünlü romanı Robinson Crusoe Türkçe bazı çevirilerde hayatını kurtardığı köleye Perşembe adını verir orijinalde Cumadır. Windows April Nisan Update diyor, Mayısta yayınlıyor bu ne yaman çelişki...

17133 ile 17134 arasında ciddi farklar yok. 17133'de sorunlu olan Varsayılan Programlar ayarı 17134 sürümünde de düzeltilebilmiş değil. Sorun yaşayanların sorunları düzeltilemedi, koddaki hata devam ediyor. Şu ana kadarki en çok bug bulunduran sürüm.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play