Windows 10 'April Update' İsmi Kesinleşti

Spring Creators Update olarak bildiğimiz Windows 10 güncellemesinin, "Nisan Güncellemesi" adıyla çıkacağı anlaşıldı!

  • Ali Ruhi Öztürk
Windows 10 'April Update' İsmi Kesinleşti

Windows 10'a gelecek olan bir sonraki büyük güncellemenin resmi adı belli oldu. Sürüm 17134'e başarılı olarak geçen kullanıcılar, Edge tarayıcıda yukarıda gördüğünüz sayfa ile karşılaşıyor. 17134 sürümünün daha önce Spring Creators Update adına sahip olacağı düşünülüyordu, hatta bazı sızıntılar bile bu isime işaret ediyordu. Ancak görünüşe resmi Windows ana sayfası yeni güncellemenin ismini 'April Update' olarak kesinleştirdi.

WalkingCat tarafından paylaşılan tweet'te Microsoft'un resmi bir açıklama videosunda yeni güncellemeden "Windows 10 April 2018 Update" ismi ile bahsettiğini fark etmişti. Şimdiyse, WindowsLatest haber sitesinden Mayank Parmar, Redstone 4 sürümünde Edge'in ana sayfasını açtığımızda 'April Update' ismi ile karşılaştığımızı fark etti. Bu linki Edge ile açarsanız Insider Preview sürümü gerekmeden siz de yeni ana sayfayı görebilirsiniz.

Microsoft daha önce de bir Windows 10 güncellemesine ay ismi koymuştu. Kasım 2015'te yayınlanan 1511 sürümünün adı 'November Update'ti. Windows 10, 17134 April Update şu an Slow ve Release Preview halkalarında test edilmekte.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Ha Kel Hasan ha Hasan Kel fark eden ne? Redstone (Kzıltaş) olmamış, Spring (İlkbahar-kaynak?) olmamış ta April (Nisan) olmuş değişen ne? Yükseltmelerde çıkan sorunu daha halledemeden bu defa da kolları sıvayıp Insider'lerle Redstone 5'e başlamışlar. Güler misin ağlar mısın! Spring Update Version 1803 Redstone 4'ü yayınlayın artık .İsme meraklılarsa bir öneride benden Kötü işçilik (Bad Performance Update ). Dona Sarkar'a tenekeden üstün Microsoft hizmet nişanı verilmelidir!

Windows 10 Spring Creators Update iptal edildi ve hiçbir hata düzeltilmeden işletim sisteminin adını değiştirip tekrardan piyasaya koymayı düşünüyorlar. Harika bir çözüm MS, aferin sana Dona. Aslında bu Windows 10 Fall Creators Update Wave 2 olmalı ki sadece april update adından ibaret çünkü. Bir özellik yapıyorsun ama içinde binbir dünya bug, hata. Hiç o özelliği çıkarmasaydınız daha iyiydi. Mayısın 9'una kadar hatalar giderilmezse en hatalı işletim sistemi ünvanını kazanacak gibi duruyor.

Sen de yorum yaz