Windows 10 Başlat Menüsü Nasıl Küçültülür?

Windows 10'un Başlat Menüsündeki uygulama listesini gizleyerek onu daha küçük bir hale getirmeniz, artık mümkün!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Başlat Menüsü Nasıl Küçültülür?

Windows 10'un Başlat Menüsü, Windows 8'deki başlangıç ekranından çok daha iyi ancak yine de geliştirme yapabileceğiniz bazı alanlar var.

Creators Update ile birlikte Başlat Menüsünde yapabileceğiniz yeni bir değişiklik var ve üstelik bu değişikliği yapabilmek için bir ince ayar aracına ihtiyacınız bile yok. PC'nizde yüklü olan tüm uygulamaların Başlat Menüsünde sol taraftaki listede göründüğünü muhtemelen fark etmişsinizdir. Artık isterseniz, bu listeyi kapatmanız mümkün.

Ayarlar > Kişiselleştirme yolunu izleyin ve sol taraftaki Başlangıç'a tıklayın. Burada Başlat Menüsünde uygulama listesini göster seçeneğini bulun ve kapatın. Artık Başlat Menüsünde uygulama listesini görmeyeceksiniz.

Ancak isterseniz, sol üstteki yeni simgeye tıklayarak listeyi görünür hale getirebilirsiniz. En alttaki düğme uygulama listesini açıyor, yani liste sadece bir tık uzağınızda. Üstteki düğmelerden birine tıklayarak kutucuklu görünüme dönebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Kötü gözüküyor. Hiç estetik durmuyor!

İşte bu da benim yeni Raging Tiger'ım: --- i.imgur.com/8QPIY61.jpg --- i.imgur.com/OAHzqDx.jpg --- Güvenliği her zaman ki gibi Comodo ve Restore Rx sağlıyor. Tüm otomatik update'ler kapalı. Win10, Win7'de kullandığım programların hepsini destekledi. 5 sene format yok! İhtiyaç hissedersem, extra performans ve güvenlik için sistemi modifiye de edebilirim ama şu anda ihtiyaç yok! Yeni donanım ile sistem performansı gayet iyi, Comodo ve Restore Rx de güvenlik için fazlasıyla yeterli!..

Bir türlü geçmek istemiyorum şu Windows 10'a nedense...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost