Windows 10 Bizi İzlemeye mi Başlayacak?

Windows 10'a Creators Update ile gelmesi beklenen yeni işlev, PC'nizin başında olup olmadığınızı kontrol edecek...

Windows 10 Bizi İzlemeye mi Başlayacak?

Microsoft'un Windows 10 ile beraber sunmaya başladığı Windows Hello işlevleri sayesinde PC'nizin kamerasına bakarak oturum açabiliyorsunuz. Windows 10'un beklenen Creators Update güncellemesinin bu işlevi genişleteceği ve bilgisayardan uzaklaştığınızda onu otomatik olarak kilitleyeceği ortaya çıktı.

Dynamic Lock (Microsoft içinde "Windows Goodbye") olarak adlandırılan yeni işlev, PC'nizin önünde olup olmadığınızı anlıyor ve bu sayede ofis gibi kalabalık bir ortamda onu kilitlemeyi unuttuğunuzda geri dönmeniz gerekmiyor. Windows Central bu işlevi Windows 10'un son önizleme yapısında ortaya çıkarmış olsa da, işlevin tam olarak nasıl çalıştığı bilinmiyor. Siteye göre işlev, sürekli olarak kamerayı kullanmak yerine, bilgisayarın başında aktif olup olmadığınızı denetliyor olabilir.

İşlevi önizleme sürümünde çalıştırmak isteyenler bunu başaramadıkları için işlevin henüz ilk aşamalarında olduğu söylenebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bu tip özellikler malesef çok yeniler(Microsoft'a göre) ve bu sebeple güvenlik alanlarında oluşacak açıklar da kullanıcıların başını hayli ağrıtma potansiyeline sahip olacak.

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir