Windows 10 Destek Süresi Ne Zaman Bitecek?

Microsoft, Windows 10 için bugüne dek yayınladığı ilk ölüm fermanına imzasını attı; kesin tarihi verdi!

Windows 10 için ilk ölüm fermanı!

Her Windows sürümü gibi, Windows 10'un da bir gün tarihe karışacağı bilinen bir gerçek. Ama şu ana kadar hiçbir Windows 10 yapısı için resmi desteğin ne zaman sona ereceği açıklanmamıştı. Şimdiyse, elimizde bir tarih var.

Microsoft, ilk Windows 10 sürümünün, yani sürüm 1607'nin, resmi güncelleme desteğinin 9 Mayıs 2017'de sona ereceğini duyurdu. Bu tarih, büyük ihtimalle yayınlanan ilk Windows 10'un toplu güncellemeleri alacağı son tarih olacak. Bu tarihten sonraysa, güvenlik güncellemeleri dahil, bu sürüm için sunulmayacak.

Microsoft, tahmin edebileceğiniz gibi, Windows 10'u daha güncel bir sürüme yükseltmenizi öneriyor. Bunu yapmak için, Microsoft'un download sayfasına ulaşmanız ve Hemen Güncelleştirin düğmesine basmanız yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

clickbait. Windows 10 bitiş tarihi!! (ama ilk sürümünün eheheh) -_-

İlk sürüm 1507 olacak 1607 yıl dönümü güncelleştirmesi

Bence ürün güncellemesi mağaza üzerinden yapılmalı ve 10.1 10.x şeklinde gitmeli bu sayede millet ne kurduğunu bilir.

4. millenium faciasıda ölür... :)

Microsoft kelime oyunu yapmasa... Hani final sürümdü Windows 10? Yazılım ücretsiz idi şimdi OEM fiyatları dudak uçuklatıyor, sonra niye macOS kullanıyorsun?Dona Bakan gibi birisi(beceriksizliğin kimliğe bürünmüş hali) bu işin başında olduğu sürece bu mağlubiyet devam edecektir.

@15 Nisan 2017 18:07 macOS zaten toptan alıyor parayı en başında

windows 10 son ve eski service pack1-2 ler yerine sürüm numarası yükseliyor ve yeni ortaya çıkan programları sistemin içine monte etmeye çalışıyor.. bu bence güzel bir şey.. kandırmaca etmece yok.. kelime oyunu yok.. adam başta söyledi 1 yıl boyunca windows 7 ve 8 den gelenlere ücretsiz diye.. herkese ücretsiz demedi ve fiyatı da 119 dolar home sürümü.. 199 dolar pro sürümü.. hep aynı duruyor.. ülkede kur farkından dalgalanma oluyor ona yapabileceğin bir şey varsa buyur yap ucuzlasın..

İlk sürüm 1507 olacak 1607 yıl dönümü güncelleştirmesi

BEYLER WİNDOWS SONUDA DOĞRU YOLU BULDU YAZILIM MANTIĞINI İOS GİBİ YAPTI.

Daha haberi bilmeden yorum yapan bazı gereksiz arkadaşlar var.Öncelikle bu Windows 10'un 1507 sürümünün sonu 1607'nin değil ayrıyeten Mac OS'cu Apple'ın çılgın fanboyları Mac sadece bir iş bilgisayarıdır ve bundan da öteye gidemez...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir