Windows 10 Güncellemesi Şifresiz Giriş Getirecek

Yayınlanmak üzere olna Windows 10 güncellemesiyle şifresiz giriş özelliği, Windows'a gelecek!

  • H. Hüseyin Öztürk
Windows 10 güncellemesi şifresiz giriş getirecek

Şifrelerin ötesine geçenler sadece internet tarayıcıları değil. Microsoft, Windows 10'un sıradaki güncellemesinin yeni FIDO 2.0 standardını destekleyeceğini söyledi ve evinizle iş yerinizdeki tüm Windows 10 cihazlarında şifresiz girişleri mümkün kılacağına söz verdi. Daha önce de tabii ki Windows Hello ile şifre girmekten kurtulabiliyordunuz, ama, bu yeni teknoloji daha gelişmiş. Azure Active Directory'nize girmek için bir USB güvenlik anahtarı kullanabileceksiniz.

FIDO 2.0'ın temeli Web Authentication, daha öncekine nazaran çok daha geniş çapta web sitelerinde ve hizmetlerde şifresiz girişi mümkün kılan bir standart. Microsoft zaten Edge tarayıcısıyla bu teknolojiyi desteklediğini açıkça göstermişti, ama bu kez bu destek işletim sistemi seviyesine çıkıyor. Diğer OS'lar da Microsoft'un yolundan giderse şaşırmayın, özellikle de şifrelerin fazlaca yaygın olduğu iş odaklı ortamlarda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

FIDO 2.0 çok iyi, Azure Active Directory'nize girmek için bir USB güvenlik anahtarı kullanabileceksiniz bu da sevindirici, Facebook Twitter vb uygulamalara çift güvenlikli giriş için gerekli USB piyasada yok!! Hepimizin Amazon.com'dan fiyatı 5,00-45,00 USD arasında değişen bu Flaşleri alma imkanımız zaten yok! En önemlisi de bırakın şifre güvenliğini Hırsız içerde ise kapıya yüz tane kilit vursan ne fayda son Facebook veri toplama ve satma skandalı bunun bariz göstergesi değil mi?!

Sen de yorum yaz