Windows 10 İçin Derleme 16232.1004 ve Sundukları!

Windows 10'un insider'lara yayınlanan yeni yapısı, bu yenilikle geldi!

  • H. Hüseyin Öztürk
Windows 10 için derleme 16232.1004 ve sundukları!

Microsoft, Slow ring'teki Windows 10 PC'ler için birikimsel bir güncelleme yayınladıktan sonra, şimdi de Fast ring için güncelleme sunuyor. Derleme 16232.1004 şu an indirilmeye hazır, ve sadece bir yeni özelliği var: Notepad'in yeni bir sürümü.

Güncellenmiş kodda yeni bir özellik olup olmadığı bilinmiyor, firma da hiçbir şeyden bahsetmedi. Ama Notepad'in çok basit bir uygulama olduğunu düşününce pek bir şey beklememek mantıklı olacaktır.

Microsoft, bu güncellemelerin asıl amacının hizmet hatlarını test etmek olduğunu söyledi. Bu güncellemenin diğerlerinden farklı olan bir yanı, yükledikten sonra PC'nizi yeniden başlatmanızı gerektirmemesi (Notepad açık değilse). Yeniden başlatma gerektirmeyen birikimsel güncellemeler tabii ki olmuştu, ama bu seferki açıkça derleme numarasını değiştiriyor.

Dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var:

  • Bu güncellemeyi almadan önce Karma Gerçekliği kurduğunuzdan emin olun
  • Bir dil paketi veya .NET 3.5 gibi isteğe bağlı bir özellik yüklediğinizde, PC'niz bu güncellemeyi yine önerebilir ve başarısız olabilir.

Firma ayrıca bu güncellemenin sadece gelecek Fast ring derlemesi çıkana kadar indirilebileceğini söyledi, bu da yarın kadar erken bir zaman olabilir, çünkü geçen hafta yayınlanan 16232'den beri hiçbir yeni derleme yoktu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Daha Creators update gelmedi.

16237 yayınlandı bile

Sen de yorum yaz