Windows 10 için Firefox geliyor!

Firefox, Windows 8'de bizlere yaşattığı hüsranı unutturmak için, gözünü Windows 10'a dikti!

Windows 10 için Firefox geliyor!

Mozilla, popüler internet tarayıcısı Firefox'un Windows 10 sürümünü geliştirmeye başladığını duyurdu. Resmi olarak 29 Temmuzda kullanıma sunulacak olan Windows 10 için hazırlanacak bu Firefox sürümünün, çok yakın bir zamanda tamamlanması bekleniyor.

Şirket daha önce 2012 yılının Şubat ayında Windows 8 için Firefox sürümü yayınlayacağını bildirmiş ve birkaç ay içerisinde kullanıma sunacağını açıklamıştı. Fakat bu sürüm olağanüstü uzun bir geliştirme sürecinin ardından ancak 2014 yılında kullanıma sunulabilmişti. Mozilla birkaç hafta sonra ise şaşırtıcı bir şekilde, Windows 8 için hazılanan Firefox'un gelişimini durdurma kararı aldığını açıklamıştı.

Tarayıcı devi bu kez, Firefox'un Windows 10 sürümü için bir zaman taahütünde bulunmaktan kaçınmakla birlikte, çalışmaların "yakında" tamamlanacağını vaat ediyor. Umarız bu vaat da, Windows 8 vaadine benzemez...

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Chrome da sıkıntılı bir süre sonra masaüstünden çalıştırılamaz duruma geçiyor dosyanın içine girip çalıştırmak gerekiyor.

Win8 in de vista gibi tutulmayan bir sistem olacağını baştan söylemiştik zaten.. Microsoftun kendisi bile, yüzüne bakmadı o sistemin. O sistem yüzünden yılların CEOsu istifa etti gitti. Başlat menüsünün hatrına 8.1 i zor bela çıkardılar.. Üreticisin bile umursamadığı bir sistemi diğer firmaların umursaması zaten düşünülemez...

@09 Temmuz 2015 20:07 üreticinin umursamaması gibi saçma bir kanıya nasıl vardın? ayrıca vista gibi bir işleim sistemi olsaydı windows 10 çıkmazdı heralde. windows 8'in genel mantığını temel alan bir işletim sistemi win 10. sadece 8'de adımlarını attıkları yenilikleri oturutyorlar.

Yapacaksan universal yapsın uygulamayı o kadar bekleyecez boşa bekleyiş olmayalım bari

MOzilla Senden Daha iyi bir tarayıcı bekliyorum bu kez..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir