Windows 10 İçin İlk Ölüm Haberi Geldi!

Microsoft, İlk kez bir Windows 10 sürümünün resmi güncelleme desteğini kesti. Peki siz hangi sürümü kullanıyorsunuz; ne yapmalısınız?

Windows 10 İçin İlk Ölüm Haberi Geldi!

Microsoft, 29 Temmuz 2015'te Windows 10'u piyasaya sürdüğünde, sürüm numarası 1507 idi. Daha sonra Kasım ayında sunduğu ik büyük güncelleme ile sürüm numarası 1511'e yükseldi. Ardından da Anniversary Update (sürüm 1607) ve Creators Update (sürüm 1703) geldi.

Bugünse, ilk sürüm olan 1507, resmi olarak destek süresini tamamladı. Mart 2017'de bitmesi beklenen destek süresi, Microsoft tarafından bugüne dek ertelenmişti.

Sürüm 1507, çalışmaya devam edecek ancak artık, güvenlik güncellemeleri de dahil; yeni bir güncelleme alamayacak. Microsoft, bu sürümü kullananları, daha yeni bir sürüme geçmeleri konusunda uyarıyor. Windows 10'unuzun hangi sürüm olduğunu öğrenmek için, "Windows + R" tuş kombinasyonuna basmanız ve "winver" komutunu girmeniz yeterli.

Microsoft, sürüm 1511 ve sürüm 1607 için, resmi desteğin ne zaman kesileceğini ise henüz açıklamış değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

MS büyük bir hata yapıyor. Yine her zamanki gibi zorunlu yeni Windows'a güncelleştirme işini ilerletiyor. Daha Windows 7'nin desteği bitmeden yeni bir Windows'un desteğini kesmek ve hemen yeni Windows'a güncellemesini istemek tamamiyle zorunlu güncelleştirme olayının devamıdır.

@Magirus - Deutz en eski win 10 sürümüne yeni yama yok sadece. hala bu sürümde kalan zaten güncellemeleri kapatmıştır. o yüzden bi kayıp yok

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play