Windows 10 ile salı yamaları da bitecek

Microsoft, uzun yıllardır devam ettiği bir uygulamaya daha, Windows 10 ile son verecek!

Windows 10 ile salı yamaları da bitecek

Microsoft uzun zamandır, her ayın ilk salı günlerini yama yayınlamaya adamıştı. Hatta bu yüzden yama yayınlarına, salı yamaları ismi veriliyordu. 

Ancak Windows 10 ile birlikte bu durum değişecek gibi görünüyor. Microsoft artık salı günleri yama yayınlama alışkanlığını terk ederek, Windows 10'u sürekli ve her an güncelleyebilecek veya yamayabilecek.  Windows 10'un otomatik yama sistemi sayesinde, yamaların bilgisayara indiğinden bazı kullanıcıların haberi bile olmayacak ve Windows 10 sürekli güncel tutulacak.

İsteyen kullanıcılar, daha yavaş bir yama programı istediğini belirterek, Windows'un sürekli güvenlik yaması indirmeye hazır olmasının önüne geçebilecekler. Bu sayede, yamaların yeterince test edilmemesinden endişe eden kullanıcılar, güvenlik yamalarını daha sonra, yamanın güvenliğinden emin olmalarının ardından da indirebilecek.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

büyük güncelleme beklemeyin demek istiyorlar. chrome'a dönecek. 10.2.0129.421211

"Güvenlik yamaları iyidir, yüklemezseniz olmaz; çünkü sizlerin güvenliğini Microsoft Yamaları sağlar. Yani hacker giremez, virüs veya casus yazılım da yüklenmez!" desem bana kaç kişi inanır? Peki Microsoft bu yamaları yayınlamakla sizin güvenliğinize maksimum önemi vermektedir dersem inandırıcı olur muyum? Şunu unutmayın: Yamalar Microsoft'un güvenliğiniz için yapabileceği şeyler içerisinde en kolay olanıdır. İsterlerse, girilmez, çıkılmaz, virüs bulaşmaz sistemler de yaparlar. Yapıyorlar mı?:))

@cleverman Öncelikle dediklerinin hepsi saçmalık. Fakat benim değinmek istediğim asıl konu, kendi söylediğin kurduğun cümleyi tırnak içine alıp kendini "ben" değil "o" diye göstermen. Nasıl bir egoya sahip olduğunu görmüş oluyoruz. Sürekli şu şöyle bak yok benim projem var kardeş ortada bir haltın yok. Laf-ı güzaf yani. Trollük yapıyorsun anlıyorum. Psikolojik ruhsal bir kargaşa içindesin anlıyorum. Fakat bizlere yazık artık biraz ara ver yazmaya olur mu?

Yoğun internet kullanımında internet hızın durup dururken yarıya düşecek ve "senin yama yüklendiğinden haberin olmadığı için" bunun sebebini arayıp kafayı yiyeceksin. Kardeşim kimse benim bilgisayarıma benim haberim ve onayım olmadan müdehale edememeli iyi niyetli olsa bile. Peki bi format atmak gerekse ne yapacağız? GB'larca "güncellemeyi" tekrar mı indireceğiz 2020 yılında mesela?

Fazla alan yemesin yeter.

Avrupada % 80 Memnun degil, tabiiki bu ilk deneyim ilerde ne olur ? kimi halen windows 7´nin asigi bununla mutluyum diyor. 8 ve 8.1 kullananlar alistilar ve rahat kullaniyorlar 8 ve 8.1 ´de app´slar var pek kullanmaya ihtiyac görülmedi arada bir kullaniliyordu. windows 10´u basta öküze benzettim fakat 8.1´de olani buldum onu kullaniyorum sanirim windows10 masrafli olacak, bazi seyleri parali yapacaklar her´an 8.1 döne bilirim. bir ay deneme imkaniniz var.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir