Windows 10 Mobile için şok iddia

Windows 10 Mobile'ın, Windows Phone 8 çalıştıran tüm telefonlara gelmesi konusunda sorun var!

Windows 10 Mobile için şok iddia

Microsoft, Windows 10 Mobile yüklseltmesinin mevcut tüm Windows Phone 8 kullanan Lumia cihazlara geleceğinin güvencesini vermişti. Şimdiki en büyük merak konusu ise diğer üreticilerin düşük kapasiteli cihazları için nasıl bir politika izleneceği. Aynı durum, Lumia 530 için de geçerli.

Ne yazık ki dahili depolama alanı 4 GB olan kesimin yeni güncellemeyi alma olasılığı düşük görünüyor. Almanca sürümünden gelen haberler Windows 10 Mobile için en az 8 GB dahili depolama alanı gerektiğini gösteriyor.

Etkilenen cihaz listesi oldukça kısa ve muhtemelen Windows Phone pastasının sadece küçük bir kısmını temsil ediyor: Alcatel One Touch Pixi 3 Series, Nokia Lumia 530, HTC 8S, Blu Win JR and JR LTE, Yezz Billy 4, Karbonn Titanium Wind W4, Kazam Thunder 340W, Thunder 450 ve 450WL.

Bu modellerin listede olma nedeni yükseltme için yeterli depolama alanı sunamamaları. Windows 10 Mobile güncellemesinin Ekim ayında başlayarak önceki güncellemelerde olduğu gibi dalgalar halinde yayılması bekleniyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

4 GB dahili depolama saçmalık.

Ekimmi Ekim ayında insider proğramı sonlandırılacak Ondan sonra iki üç ay da Preview sürüm ile oyalarlar 2016 ilk çeyreğinde başlarlar dağıtıma diye düşünüyorum

Bu cihazlar için güncelleme paketinden mağaza uygulamalarını çıkarsınlar. Güncelleme sonrası uygulamalar mağaza üzerinden SD karta kurulsun. Yani bence bir yolu bulunur yeter ki güncelleme vermek istesinler.

Beter olsun zaten gelmese de olur ajan operating system ne halt yiyorsanız Amerika'ya raporluyor

Şimdi bazıları gelir Mcrosoft işte bi güncelleme veremiyor demeye başlar. Arkadaşlar şimdiden söyliyim o telefon üreticilerin saçmalaması 4 GB hafıza koydukları için yani Microsoft'un yapabileceği bir şey yok :)

@27 Ağustos 2015 00:27 Merhaba köle :) Mikki soft ne istese haklıdır da değilmi ?

@27 Ağustos 2015 00:27 Sen Microsoft'un avukatı mısın sözcüsü müsün sen hayırdır ön savunma yapıyorsun?... Ama Androide gelince Android kaka Google pis dimi?... Kaypaksınız bütün MS fanboyları kaypaksınız.. Android güncellemeleri de aynı sebeple verilemiyor.. Google'ın yapacağı bir şey yok :)

@27 Ağustos 2015 00:27 Telefonun üreticisi zaten Microsoft,bu ne biçim yorum ya.

Benimde Nokia Lumia 530 telefonum var ama Windows M

Bende Lumia 530 kullanıcısıyım. Windows Mobile 10 build 10166 kullanıyorum. Hackleyerek de olsa tp surum kullanılıyor. Bu telefonlara da sunulmalı Windows Mobile 10

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir