Windows 10 Nisan Güncellemesi Bugün Geliyor

Windows 10'un haftalardır beklenen büyük Nisan güncellemesi, bugün indirmeye sunuluyor! İşte güncellemenin getirdiği yenilikler.

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Nisan Güncellemesi Bugün Geliyor

Windows 10 kullanıcıları, beklenen Nisan 2018 güncellemesini bugünden itibaren indirmeye başlayabilecekler. Dünya çapında resmi dağıtım (Windows Update üzerinden) tarihi ise 8 Mayıs 2018 olarak planlanıyor.

Microsoft'un kurumsal başkan yardımcısı Yusuf Mehdi'nin blog gönderisine göre güncelleme, Windows deneyiminizi iyileştirecek ve çalışırken zaman kazanmanızı sağlayacak bir dizi yenilik getirecek. Yeni Timeline işlevi, kaybolan dosyaları, belgeleri veya projeleri geri getirmek için PC'nizi 30 güne kadar geri döndürebiliyor. Böylece haftalar önce yaptığınız bir işe arama veya otomatik kayıtlar yoluyla hemen geri dönebiliyorsunuz. Timeline'ın en iyi yanı, Microsoft Edge ve Office 365'i kullananlar için Android ve iOS arasında da çalışması.

Windows 10 April 2018 Update - TimelineWindows 10 April 2018 Update - Timeline
Timeline lets you go back in time to past activities you’ve worked on across your devices, so you can jump back into them like you never left. Learn more:

Güncellemenin getirdiği bir başka yenilik olan Focus Assist kaçırdığınız epostaları, uyarıları ve güncellemeleri detaylı bir özet biçiminde görmenizi sağlıyor. Focus Assist, gerektiğinde açılabiliyor veya dikkatiniz dağılmadan çalışabilmek istediğinizde belirli saatler için ayarlanabiliyor.

Windows 10 April 2018 Update - Focus AssistWindows 10 April 2018 Update - Focus Assist
Focus Assist helps you get more done by easily blocking notifications, sounds, and alerts to create distraction-free work times. Learn more:

Microsoft Edge'de de bazı yenilikler var. Susturma işlevi sayesinde istediğiniz sekmelerin sesini kapatabiliyor, kitaplara ve PDF'lere tam ekran bakabiliyor, ödeme formlarını otomatik olarak doldurabiliyorsunuz.

Windows 10 April 2018 Update - Microsoft EdgeWindows 10 April 2018 Update - Microsoft Edge
Nearby Sharing lets you instantly share your videos, photos, documents, and websites with people and devices near you over Bluetooth or Wi-Fi.  Learn more:

Türk kullanıcılar olarak bizi özenle unutan Cortana, yeni dikte etme işlevi sayesinde Win + H tuşlarına basıp, sözlerinizi metne dökebiliyor.

Windows 10 April 2018 Update- DictationWindows 10 April 2018 Update- Dictation
The improved?Dictation?feature in Windows 10 will capture your thoughts quickly and accurately so that brilliant idea you just riffed on with your colleagues or the speech you're practicing for your best friend's wedding isn’t lost forever. Learn more:

Bunlar, en son Windows 10 güncellemesindeki yeniliklerin sadece bazıları. Diğer yenilikler arasında kurumsal kullanıcılar için basitleştirilmiş IT yönetim araçları, Photos, 3D ve Windows Mixed Reality için yeni yaratıcı işlevler ve güvenlik geliştirmeleri var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bu kaçıncı bugün geliyor haberi acaba?! 10 Nisan'dan tehir edild, bugünde tehir edilip 10 Mayısta yayınlanma olasılığı var! Bu da yılan hikayesine dönen Windows 10 Redstone 4 güncellemesi kamuoyu araştırması anketi; A) Bugün 30.04.2018 çıkacak B) Hayır yine ertelenecek 10.05.2018'de çıkacak C) Fikrim yok D) Canı cehenneme ben zaten Linux Mint kullanıyorum E) Ne zaman çıkarsa çıksın yükseltmeyeceğim.

@30 Nisan 2018 15:30 E şıkkı :)

@30 Nisan 2018 15:30 Bende E Şıkkı diyorum :)

Hâlâ Windows'taki hatalar ve buglar giderilmedi. Zaman Çizelgesi'ni kullanırken efektler bazen çalışmıyor, Görev Görünümü bazen tam ekran pencereleri efektleri bozuluyor, Ayarlar nedensiz yere çöküyor, Masaüstünde Peek Özelliği animasyonları kayıyor ve daha fazlası. Özellik koymak bir işletim sistemini harika kılmaz Microsoft. Siz kullanıcılara da tavsiyem; Windows Update'i manuel ya da devre dışı bırakın. Bu yeni Windows'un bilgisayarınıza yüklenmesine izin vermeyin, çok sıkıntı yaşarsınız.

windows update ile şu an indiriliyor....

Şu an itibari ile güncellemeyi yüklüyorum. 2 PC içinde bugün güncelleme yayınlandı. Şu an için gayet stabil ve kullanışlı. Güncellemeye karşı tutum takınmak bana hep komik gelmiştir.

1 Mayıs 2018 tarihinde bilgisayarım 1803 (17134.1) sürümüne güncellendi. Güncelleme yayınlanmış durumda fakat buglar hâlâ giderilememiş. Herkese geçmiş olsun.

ben dün gece yükledim ancak bazı sürücü yazılımlarını bozdu ve tekrardan yüklemek zorunda kaldım. hp pcimdeki 3driveguard pach tanımadı ve yüklenmiyor, ses sürücüsü açılışta çok geç yükleniyor ve defender güvenlik merkezi uygulaması sürekli hata veriyor intel midi sürücüsünü kaldırdı uyumsuz diye. çok güzel bir sürüm olmuş bravo size microsoft. :(((((((

Sorun yaşamadan yükselttim fakat işime yarar bir değişiklik yok! PC daha da hantallaştı windows old yani yükseltme kalıntılarını sildim fayda etmedi. Cclenaer temizlik yapmadan önce 10 defa uyarı veriyor İnternet Explorer de bir sekme açık diye oysa hepsi kapalı; demek ki ajanlık yapsın diye rootkit arka kapıda bir pencere sürekli açık kalıp Microsofta bilgi sızdırıyor???

Yükselttim pişmanım, değil bir önceki sürüm veya windows 7'i inanın en kararlı sürüm olan Windows 2000 Profesioneli kurasım geldi. Anlayacağın Batı cepehesinde yeni bir ''MOK'' yok.

Ben bu güncellemeyi iso dosyası olarak indirdim ve DVD yazdırdım.Herşeyi yedekleyip PC ye bugün format attım. Bu gücellemede yani 1803 de hiç sorun çıkmadı.Memnunum. Daha önceki güncelleme 1709 da PC hep mavi ekran hatası veriyordu.Bu güncellemeye kadar 1703 kullandım.

@04 Mayıs 2018 00:17 Sorunun ana temelinde zaten bu yatıyordu! Temiz kurulumlarda format atarak yani sorun çıkmıyor!! Yükseltmelerde sorunlar yaşanıyordu ve sıkıntı kısmen de olsa halen devam etmekte.

Bu güncellemeyi bugün yaptım ve internet ağı olarak ne varsa hepsi gitti. Wfi görünmüyor bile.

Sen de yorum yaz