Windows 10'a Büyük Güncelleme Müjdesi!

Microsoft, Windows 10'a gelecek büyük güncellemeler konusunda yaptığı açıklama ile Windows kullanıcılarını fazlasıyla sevindirdi!

Windows 10'a büyük güncelleme müjdesi!

Microsoft, Windows 10 için geliştirilen "Redstone 3" adlı büyük güncellemenin Eylül ayında geleceğini açıkladı. Aynı blog gönderisinde şirket bundan sonra her yıl Mart ve Eylül ayında büyük bir Windows 10 güncellemesi yayınlamayı planladığını açıkladı.

Müşterilerin geri bildirimleri üzerine Microsoft, Windows güncellemelerini daha "tahmin edilebilir" ve kararlı bir düzenle yayınlamaya karar verdi. Windows 10'un güncelleme planı ayrıca artık Office 365 ProPlus ve System Center Configuration Manager ürünlerinin güncelleme planlarıyla örtüşecek.

Windows 10 kullanıcıları, Microsoft'un genel olarak büyük güncellemelerin çıkış tarihleri ile ilgili yeterince açık olmamasından ve cihazlarının ne zaman güncellemeye açılacağının belirsizliğinden şikayetçiydi. Bu yenilik ikinci soruna tam olarak çözüm getirmese de, güncellemelerin düzenli olarak yayınlanacak olması yine de iyi bir haber.

Şirket ayrıca bundan sonra yayınlanacak tüm güncellemelerin 18 ay boyunca güvenlik yamaları ile destekleneceğini söyledi. Bu zaten bildiğimiz bir haber olsa da şirket hatırlatmak istemiş gibi görünüyor.

Eylül ayı geldiğinde Microsoft sözünü tutabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Ali Ruhi Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

windows 10 her gün daha stabil oluyor.

@22 Nisan 2017 02:10 tamam güldük şakacı....

windows 1703 ile hissedilir derecede bir hız artışı farkettim

Yeni notebook'umla ben de Windows10 Pro'ya geçiyorum. Sistemin tam olarak hazır hale gelmesi en az üç gün sürer. Yarın en yeni Windows10 Versiyonu'nu, tüm driver'ları, tüm programları, çeşitli ayar backup'larını, wallpaper'ları ve icon'ları içeren bir pack oluşturacağım. Windows10'u da turbo olarak kullanacağım için tüm hızlandırma ve özel güvenlik ayarlarını içeren yeni bir reg dosyası da oluşturmam gerekiyor. Peki güncelleştirme alacak mıyım? Hayır; çünkü Windows10'a da zırh giydireceğim!..

Neden bir format en az üç gün sürüyor diyenler olabilir. Çünkü ben sistemlerimi sıfır hacker, sıfır casus yazılım, sıfır virüs ve sıfır çöp esasına göre kurarım. Düşük bir işlemciden bile çok iyi performans alırım. Bit çürümesi olmaz, sistem çökmesi olmaz, sistem hep kurulduğu günki gibidir. Her ihtiyacımı karşılayacak kaliteli programlarla yüklüdür. Aynı zamanda çok ergonomiktir. Footprint minimumdur. Donanımın arıza verme ihtimali çok zayıftır. Sadece zırh ve bazı programlar güncelleştirilir..

Büyük güncellemeler yıl da bir defa olsaydı daha iyi olurdu.

Windows 7 gibi stabil olmasına hala var maalesef

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir