Windows 7'de eski yazıcılara ne olacak?

Windows 7 için yeni bir dalga yazıcı sürücüsü geliyor. Eski yazıcılara ne olacak herkes merak ediyor

  • Halil Mollaoğlu
HP yazıcılar: Windows 7 için yeni sürücüler
HP Deskjet 5700: Yeni sürücüsü Microsoft Update üzerinden sunuluyor.

Hewlett Packard kısa süre içerisinde yeni işletim sistemi Windows 7 için bir dizi güncellenmiş sürücü çıkararak eski cihazlara tam destek sunmak istiyor. Fakat her cihaz için bir sürücü sunulmayacak.

Windows 7'nin çıkışına paralel olarak sadece bazı yazıcı ve çok fonksiyonlu cihazlar için (örneğin Photosmart serisi) sürücü sunuluyor. HP web sitesinde hangi model için hangi kaynaktan sürücü sunulacağı açıklanıyor. Kaynaklar arasında Windows Update, site üzerinden el ile indirme ve direkt Windows 7 kurulumuna dahil edilmiş sürücüler var.

Firmanın yaptığı açıklama şu şekilde: "Eski ürünlerde ya sürücü desteği sınırlıdır, ya sınırlı fonksiyonellik söz konusudur, ya da her ikisi de mevcuttur." Eğer bir model listede yoksa yüksek bir ihtimalle ileride de sürücüsü çıkmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

nasıl yani hp yaptığı oldumu şimdi benim şimdi hep psc 1410 windows 7 için driver çıkarmıycakmı en son vista sürücü var işlerine gelmedi herelde eski ürünlerle uğraşmak çok fonkisyonlara çıkartır kesin

Photosmart Premium Fax var. Cok kisa sürede tüm sürücü ve yazilimlari ile win7 x64 tabanli bilgisayarlara hazir bir hale getirdiler. Cok eski yazicilar icinde sürücüsüz kalacagina inanmiyorum. Zaten cogu vista sürücüsü win7 de calisir durumda, sadece yazici programlari sorun yaratabilir.

Visa sürücüleri zaten Wİndows 7 ile uyumlu. Hiç okudmadın mı sevgili Bugün 12:15

bende hp d 1460 var win7 x64 otomatik yükledi sürücü yazılımını

arkdaşlar eski ve yeni bir çok yazıcıyı zaten win 7 tanıyor sıkmayın canınızı... he sadece eski xp deki proprinter tanıtımı gibi tanıyor... yani sadece driverları tanıyor ve gayet şalışıyor.. sadece hp nin özel yazılımlarından mahrum kalırsınız ama zaten hemen hemen her programın içinde printer editör olduğu için sorun teşkil etmiyor.

benim F4280 direk tanıdı.

indirmeye sunmuş zaten .. sunacak demişsiniz sayın chip online

CHIP Online'ın notu:
Belli modeller için sunuldu, bazı modeller için de sunulacak.

Benim radyolu ses kartım XP döneminde sürücüsü rafa kaldırılmıştı. O kadar yazışmama rağmen bir sürücü yollamadılardı. Bazılarının canını acıtacak bir haber.

Sen de yorum yaz