Windows 7'li PC'ler için son tarih belli oldu

Windows 8'i beğenmediniz ve Windows 7'li yeni bir PC almak istiyorsunuz... O zaman bu habere dikkat!

Windows 7'li PC'ler için son tarih belli oldu

Windows 8.1 değil, Windows 7 yüklü bir bilgisayar satın almak istiyorsanız, kısa bir süre sonra, bunu sonsuza dek yapamayacaksınız. Microsoft'un güncellediği Windows lifecycle sayfasındaki bilgiye göre Windows 7 Home Basic, Premium ve Ultimate ön yüklü gelen bilgisayarlar için son tarih, 31 Ekim olacak.

Lifecycle sayfası daha önce tüm Windows 7 sürümlerini bir arada gösteriyor, SKU'ları ayırmıyordu. Şimdi ise Windows 7'nin tüketici sürümleri ve şirketlere yönelik Windows 7 ön yüklü sunulan sürümleri ayrılmış bulunuyor. Windows 8 Pro'lu yeni PC'ler için herhangi bir tarih verilmemiş olsa da sayfadaki bilgiye göre Microsoft, satış süresi bitmeden 1 yıl önce bu konuda bilgilendirme yapacak. Dolayısıyla Microsoft, Windows XP'li şirketlerin Windows 7'ye yükseltmeleri için onlara biraz daha zaman tanıyacak.

Windows 7'nin ayrı bir yazılım ürünü olarak satışı, yaklaşık 4 ay önce durdurulmuştu. Ancak HP gibi üreticilerin hala Windows 7'li PC'ler satması, işletim sistemine talebin olduğunu gösteriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

etrafımda indirim zamanında win8 e yükseltmeyen ve pişman olan bir sürü arkadaşım var. win8 varken win7 li pc almak bence çok saçma...

@17 Şub 2014 11:47 yaw he he ya heeeeeeee

@17 Şub 2014 14:58 bu yorum nie bu kdr koydu sana :D

Win8 olmuyor olmuyor olmuyor. Pc de olmuyor arkadas. Defalarca kurdum kaldirdim zaman gecti yine kurdum yine kaldirdim yapamadim edemedim win7 ye dondum

@17 Şub 2014 12:05 olmuyorsa zorlama kardeş en güncel işletim sistemini kullanmak zorunda değilsin win7 ile devam et o da güzel bir işletim sistemi.

@17 Şub 2014 12:05 o senin salaklığındandır... yapacak bir şey yok ne yazık ki....

win7 diyenler bi bitmediniz gitti bea, vallah sizin gibi zihniyetler yüzünden ülkenin neden gelişemediği anlaşılıyor. İş yerimde win7 yüklü olduğu için mecbur kullanıyorum evde win8.1 yüklü, her iki sistemide kullanan birisi olarak yazıyorum; halen win8 e olmamış diyenler aslında olmayan işletim sistemi değil siz olmamışsınız. O başlat menüsünü sizin safra kesenize takardım ben microsoft olsam.

salaksın sen win8li

Windows 8 gibi müthiş bir sistemden Windows 7 ye dönmek mi? allah müstakınızı versin ya :)

Windows 9 umarım daha az RAM seviyordur. ;) bekleyelim görelim..aklıma gelmişken SSD fiyatları da bir düşse ;)

W8 i begenmeyen kisaca ve net olarak teknoloji ozurludur hepsi o kadar :)

@17 Şub 2014 17:01 Garip insan, kendini başkalarının söyledikeleriyle yöneten bir insan olmayı kaldırmamak gerek artık. Kaldır kafanı da biraz incele. En yeni sürümü kullanmak gibi bir konuyla insanları kısıtlayıp bunu teknoloji konusuna yaybiliyor ve firmanın sözüyle diğerlerine özürlü diyorsun. Aynaya bak biraz.

Windows 7'nin ne gibi bir artısı var da onu tercih ediyorlar. Gerçekten şaşıyorum.

@17 Şub 2014 17:49 Senin göremediğin tüm artılar diyelim biz ona...

xp ölmez gene 7 hiç ölmez...

@sen7en adam dandirik amedenin amblemini kendine resim yapmış ya :)

@17 Şub 2014 23:02 Dandirik amede dediğin şirket olmasa bu gün işlemci fiyatları ne kadar olurdu haberin var mı ?

Win 8 Çamur gibi

Windows 7 Utimate(64-bit) 38 saniyede ,Windows 8(64-bit)17 saniyede açılır ;)

@17 Şub 2014 19:15 17 saniyede açılır (sadece ekranı) Tam olarak işlevleri başlatması 1,5 dakika sürer !

win 8 şunu yaparsa ms . Açılış direck masaüstü tercih metro olmalı . Start eski w7 olmalı o zaman 8 tercih 8 baslat olmalı.

Win7li senin aklın yokmu win8li dogru yoldasn bebeyim

ölümüne xp..

Bir Web sayfası kurmak için aldınız alan isim almak gerekir bu yeterli değildir, bunuda bir sunucuya bağlamak ve web sayfasınızı göstermek için Web hosting gerekir.böylece sitenizi internette göstere bilirsiniz web hosting sayasinde internette tanına bilirsiniz. işinizle ilgili arandında ilk sıralarda çıkabilirsiniz. Kendinizi veya şirketinizi internetde tanıtmak için bir isim almanız lazımdır.ama bunun için hiç kullanıyan bir isim bulmanız gerekir. bunuda Domain Sorgulama sistemlerinden bakabilirsiniz böylece size uygun olan begendiniz alan adlarını alabilir.ve bu alan adları içinde sitenizi göstere bilirsiniz. Kendinizi veya şirketinize web dünyasında bir yeri olmasını istemezmisiniz bunun için alan ismi almak gerekir bunuda bir sunucu bağlamak gerekir. Bunu için hosting gerekir böylece resimlerini yazılarınızı göstere bilir yani internette tanına bilirsiniz. işinizle ilgili arandında ilk sıralarda çıkabilirsiniz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir