Windows 7 ne zaman ölecek?

Windows 7 kullananların en çok merak ettikleri soruya cevap veriyoruz: Win 7 ne zaman ölecek?

Windows 7 ne zaman ölecek?

Haberimizin başlığındaki soruyu yatırımlarını Windows 7 üzerine yapan firmalar ve Windows 7 kullanmaktan memnun olan, Windows 8'e geçmeyi düşünmeyen kullanıcılar sorup duruyorlar, ne de olsa Windows 8 lansmanına çok az kaldı...

Son aldığımız bilgilere göre Microsoft genel desteği 12 Ocak 2015 tarihinde kesecek, ama 2020 yılına kadar özel desteğe devam edecek. Peki bu ne anlama geliyor? Şöyle açıklayalım. Microsoft alışılagelen desteği 12 Ocak 2015 tarihine kadar devam ettirecek. 2015'ten itibaren ise özel desteğe dönecek. Yani sadece güvenlik güncellemeleri otomatik olarak gelecek, diğer güncellemeler ise paralı olacak. Ücretsiz destek de olmayacak.

"Bir zamanlar bir XP vardı, Vista vardı, ne oldu onlara?" diye soranlara hemen hatırlatalım. XP desteği 14 Nisan 2009'da sona erdi, Vista'nınki ise bu yılın 12 Nisanında sona erdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

"Bir zamanlar bir XP vardı, ne oldu ona?" XP hala orda... göremiyorsan sana ayıp :)

Windows 7 ölemez, ölmemeli..! Kimse bizi Windows 8 in kullanışsız arayüzüne mahkum edemez !!!

@13 Eki 2012 00:16 Windows 7 ile 8 in arayüzü arasında metro dan başka çok büyük olarak ne fark var??? sağdan soldan okuyup metro kötü diye tutturanlar yada ilk açılışta masaüstü gelmiyor metro arayüzünün gelmemesi kötü deyip 'win' tuşuna basmaktan aciz olanlar zaten kullanmasınlar.. Kullanan çok güzel kullanıyor..

Windows Destek Süresi sayfasında Windows XP Service Pack 3 yaygın destek sonu 14 Nisan 2009, genişletilmiş destek sonu 8 Nisan 2014; Windows Vista Service Pack 2 yaygın destek sonu 10 Nisan 2012, genişletilmiş destek sonu 11 Nisan 2017; Windows 7 Service Pack 1 yaygın destek sonu 12 Ocak 2015, genişletilmiş destek sonu 14 Ocak 2020 diye yazılmış.

"Kimse bizi Windows 8 in kullanışsız arayüzüne mahkum edemez !!!" Windows a muhtaçsan öyle bir eder ki. Tüm şirketler linux a destek vermeye başlamadığı sürece bu böyle.

XP' yi öldüremeyen Microsoft' un, Windows 7' yi öldürebileceğine kimse inanmaz... Nabız yokluyorlar bu haberler ile, alın size nabız... Bir işletim sisteminin fişini çekmekle o sistem ölmez, bu iş ancak son kullanıcı da biter...

Windows 7' nin desteği bitene kadar Windows 9 çıkmış olur Windows 8' i beğenmeyenler birde Windows 9' a göz atar.

Windows Xp'nin veliahtı Windows 7'dir. En az 10 yıl daha Windows 7 kullanılacaktır. Windows 8 biraz daha hızlı ve stabil olabilir ama, masaüstünde kullandığım en kullanışsız işletim sistemiydi. Pc kullanıcısı olarak, başlatsız bir windowsa para verip bir de buna alışmakla uğraşamam açıkçası. Her nekadar Win 8'i överseniz övün, Windows 8 ölü doğdu, gerçekleri kabullenin lütfen.

Dokunmatik elektronik cihaslarda arayüzü çok kullanışlı olabilir ama pc'de kesinlikle berbat bir arayüzü var

Kimsenin sorduğu filan yok daha durun be 8 çıkmadı 7 ne zaman ölecek. Böyle bir şey olur mu?

sayın chıp "xp hala var" ve var olmaya devamda edecek. düşük ve orta bileşenlere en iyi cevabı o veriyor. ayrıca x64 'ü ise yüksek bileşenlere koyarsan ve birde makyajlıysa xp anlayamazsın bile xp olduğuna

XP bitmemişken 7 daha da zor bitecektir.

Başlat menüsü olsaydı ve metro olmasaydı windows7 windows8'in çıkmasıyla bitebilirdi

@13 Eki 2012 11:35 Metro var ama masaüstüyle başlat menüsü de var. Sadece daha az işlevi var. Ama 25 Ekim'de göreceğiz nasıl bi şey :D

Bu microsoft da her sene yeni işletim sistemi çıkarıyor ve insanların her sene yeni bir lisans almasını istiyor biz salak mıyız her sene lisans için 300+ para verelim hem korsan kullanırım daha iyi millet kullanmasın diye xp desteğini kaldırmıştı windows 7 çıktığında şimdi de win8 çıktı diye win7 desteğini mi kaldırıcak ama zaten windows 8 çıksa bile windows 7 li bir bilgisayar alanların çoğu win8 e yükseltmeyeceklerdir

@13 Eki 2012 12:01 İşletim sistemleri Türkiye'de daha geç yayılıyor da ondan. Windows XP 2001'de çıktı, Vista 2007'de (ki bu tutmadı zaten), Windows 7 ise 2009'da çıktı. Windows 8 de bu sene yani 2012'de çıkacak. Vista ile Windows 7 yakındı ama genelde 3-4 yılda bir çıkarıyor. Microsoft her sene işletim sistemi çıkarmıyor o tekniği Apple yapıyor. Her sene bi telefon.

win 7 ölmedi kalbimizde yaşıyor...

biz salak mıyız her sene lisans için 300+ para verelim hem korsan kullanırım ________________________________________________________________________________________ havan kime yabancı; adamlar istese şirketlerin kullanamadığı gibi sen de korsan kullanamazsın ozaman 300 değil 3000 bile verirsin adamlar parası olmayan halkın korsan kullanmasını kendileri istiiyorlar zaten çin için yaptığı açıklamada maddi durumu iyi olupta korsan kullananlara helal etmiyoruz diyorlar.

bence yanlış soru sorulmuş aslında windows 8 nezaman ölecek. win 8 microsoft için bir fiyaskodur. göreceksiniz.

Katılıyorum. Daha Win8 çıkmadan Windows7 ne zaman ölecek diye bi haber çok saçma olmuş.

Cevap veriyorum: Hiçbir zaman....

çok da tırt!.. Linux dağıtımları her saniye kendisini geliştirirken dünyada milyonlarca insanda özgür yazılım bilinci oluşmaya başlamışken çok da tırt!.. Değil 7, win 8 de olmasa artık iş değil Linux dağıtımları kendilerini çok iyi ispatladı artık neredeyse her .exe uzantılı programın muadilleri Linux dağıtımları için mevcut halde. İyi uykular windows..!

Bece windows8 tam bir ihraç fazlası microsfot bunu er yada geç farkerdecek ama iş işten geçmiş olucak. windows 8 sonuçta sadece tabletler için tasarlanmış. hayır ne gerek var tablete anlamıyorum zaten millet cep telefonundan akıllı telefondan zaten bir tabletin yaptığınız yapıyor. bence tablet üzerine odaklanmak bence çok saçma. çünkü bir tablete cd ne dvd ne usb nede lan girişi benzeri şeyler KISACA TABLET VE WİNDOWS 8 ÇOK GEREKSİZ İKİSİDE..

Windows XP kullananların sayısı hala bir hayli fazlayken Windows 7'nin kolay kolay yerini Windows 8'e bırakacağını sanmıyorum. Uzun bir süre daha kullanılır diye düşünüyorum.

CHIP XP ve Vista kullananlarla biraz dalga geçmiş sanki. :) Ya da ben böyle algıladım.

Allah bilir :)

windows 8 in beta sürümünü kullanıyorum ve çok memnunum windows 7 ye hiç alışmamıştım windows XP kullanmaya devam etmiştim ama windows 8 in daha az işlemci ve RAM kullandığını görünce geri dönmedim XP ye .

vay be w7 yi öldürecek noktaya geldik, zaman ne hızlı geçiyor :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play