Windows 8 için yeni GeForce sürücüsü

Grafik devi Nvidia, Windows 8 destekli yeni sürücüsünü bu yepyeni özellik ile beraber ortaya çıkardı

Nvidia'dan Windows 8 için yeni GeForce sürücüsü

Grafik çipi üreticisi Nvidia, GeForce tabanlı ekran kartları için Windows 8 destekli sürücülerini daha önce yayınlamıştı, ancak bu sürücüler Windows'un diğer sürümleriyle kullanılamıyordu. Son yayınlanan sürücü olan GeForce 304.79 beta ise Windows 8'in yanında Windows XP, Vista ve Windows 7'yi destekliyor.

Nvidia, blog'unda yaptığı açıklamada bu sürücülerin aynı zamanda TXAA antialiasing'i destekleyen ilk GeForce sürücüleri olduğunu söylüyor. Bu yeni antialiasing yöntemi, sadece Nvidia'nın GeForce GTX 600 serisi grafik işlemcisine sahip grafik kartlarında çalışıyor.

Nvidia'ya göre TXAA, MSAA'nın kenarlarda ve çizgilerde meydana gelen "tırtıklanma" seviyesini azaltma özelliğine sahip olmanın yanı sıra, tel örgülerde ve kamera hareket ettiğinde diğer yüzeylerde görülen ve "parlama" adı verilen efekti de azaltıyor. Şu an TXAA'yı destekleyen oyun bulunmuyor, ancak bu durum yakın gelecekte değişecek. Örneğin yeni çıkan MMO The Secret World için yayınlanacak bir yazılım güncellemesi, oyunseverlerin TXAA'yı tecrübe etmesine izin verecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ne varsa Nvidia da var valla. teşekkürler...

Yazılım alanında kendini asla geliştirmeyen AMD , bu ataklara cevap veremiyor ve sürekli TDP - frekanslarla oynayıp yeni kart çıkarıp dünyanın en hızlısı diye sunuyor .. Bench lere artık inanmıyorum , lütfen GTX460 ile HD6850 yi aynı sistemlerde , aynı oyunda , aynı ayarlarda çalıştırın . Görselin farkını hissedin . Fiyat/Performans demek bir grafiği çalıştırıp göstermek değildir , grafiği en iyi şekilde hissettirmektir . Bu yüzden NVIDIA - Intel i kıyaslamaya sokmak yanlıştır kanımca . Söz konusu grafikse , harici NVIDIA, dahili AMD APU ları . İşlemci ise her daim Intel , i5'lere bile rakip yok .

Her türlü teknoloji Nvidia da var Cuda ,pyhsx bile yeter ço k kısa oldu ama Nvidia her yerde Tegra 3 desen tabletlerde, gtx690 desen şahane ileride tek isimi Nvidia amd kalmıcak böle giderse

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir