Windows 8'in sihirli rakamı 8888 mi?

Microsoft'un Windows 8 için ilginç planının altında "8888" rakamı mı yatıyor?

Windows 8'in final RTM sürümü 8888 mi olacak?

Microsoft'un Windows 8 RTM sürümünün 8523 yapı numarasına sahip olacağı iddia edilmişti. İddianın sahibi web sitesi Winunleaked.info, şimdi farklı bir iddia ile karşımızda: Siteye göre Windows 8'in RTM final sürümü için yapı numarası büyük bir sıçrama ile 8888'e "yükseltilecek".

Windows 8'den sızdırdığı bilgilerle öne çıkan Winunleaked.info web sitesine göre Windows 8 RTM'nin son yapı numarası, 8888.16384.win8_rtm.120724-1555 olacak. Sitenin yöneticisinin Twitter'da yaptığı açıklamaya göre RTM aday sürümü tamamlanmak üzere ve hatta tamamlanmış olabilir. Microsoft, RTM sürümünü ağustos ayının ilk haftasında bitireceğini daha önce açıklamıştı. 1 Ağustos'a sadece birkaç gün kaldığını düşünürsek, final RTM sürümüne oldukça yakın olduğumuzu düşünebiliriz.

RTM sürümü, bilgisayar üreticilerine gönderilecek olan Windows 8 sürümü. Bu sürüm yeni PC'lere Windows 8 yüklemek üzere kullanıldığı gibi mağazalarda kompakt disk ortamında satışa sunulacak. Microsoft, daha önce Windows 8'e diğer Windows'lardan yükseltme ücretinin 39.99 dolar olacağını açıklamıştı. Bugün Windows 7'li yeni bir PC satın alanlar ise, 14.99 dolar karşılığında Windows 8'e yükseltebilecekler.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

winnnnnnnnnn 8888888 geliyorrrrrrrrrrr

yakında 666 yaparlarsa şaşmayın

çıksın kullanmak iyi olur

Kullanıcılar için bu rakamların bir şey ifade edeceğini düşünmüyorum.

hele bir cıksın bakalım iyi mi kötü mü

windows 7 en iyisi

Metro arayuzunu devrimmis gibi millete yuttutrmaya calisiyrolar. Desktop bilgisayariniz varsa yarim saat icinde pisman olup kaldiracaginiz bir isletim sistemi, cok kullanissiz ve cirkin bir arayuz.

Sabırsızlıkla bekliyoruz..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir