Windows 8, internet trafiğini birbirine kattı

Çıkalı henüz 2 hafta oldu ancak Windows 8, karşısında duran ilk rakibini alt etmeyi başardı!

  • Berk Toparlak
Windows 8, internet trafiğini birbirine kattı

Piyasaya çıkalı henüz iki hafta oldu ancak Windows 8 başarılı işler yapmaya devam ediyor. En çok kullanılan işletim sistemi olma yolunda hızla ilerleyen Windows 8, son olarak internet trafiğinde de sazı eline almaya başladı ve ilk rakibi Android'i geride bırakmayı başardı.

StatCounter'ın verilerine göre internete en çok giriş yapılan cihazlar sıralamasında Windows 8, Android'i geçmiş durumda. Sonuç elbette sürpriz sayılmaz, çünkü Android sadece mobil cihazlarda yaşarken, Windows 8 PC'lerde hüküm sürüyor. Ancak Windows 8'in henüz iki hafta önce piyasaya sürüldüğünü düşünürsek bu durum oldukça etkileyici.

Geçtiğimiz hafta Microsoft, yeni işletim sisteminin dördüncü gününde 4 milyon satış adedine ulaştığını açıklamıştı. StatCounter'ın verilerinden sonra bu rakamın daha da yükseklere çıktığı anlaşılıyor. Windows 8 için bir sonraki hedef şüphesiz iOS'u geçmek olacaktır. Üstelik Microsoft-News'e göre bu hedef kısa bir süre sonra gerçekleşecek. Bundan sonrası ise, asıl rakiplerini, yani eski Windows'ları ve MacOS'u geçmek olacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

seviniyolar mı anlamadım ki. androidi geçsen nolcak ?

windows8 ile kendi rekorunu geçicek :)

Windows 8 yuzde 20'den yukarisini hicb ir zaman goremeyecek. Windows 7'inin hukumranligi tescillenecek. Windows 9 yeni populer isletim sistemi olacak zira MS Win8 ile yaptigi yanlislarin farkina varip geri adim atacak.

@08 Kas 2012 20:44 yürü be kahin! kim tutar seni... :))

@08 Kas 2012 20:44 Vah vaaah. Win8'in başarısız olacağını düşünen geri kafalı bir okuyucu. Üzücü.

@08 Kas 2012 20:44 vay yavrum büyük analist

@08 Kas 2012 20:44 sen kimsin ki bu kadar emn konuşuyosun?

"Sonuç elbette sürpriz sayılmaz, çünkü Android sadece mobil cihazlarda yaşarken, Windows 8 PC'lerde hüküm sürüyor." denilmiş ama mobil cihazda kullanılması daha avantajlı oluyor çünkü mobil cihazlarda artık basit PC kullanımını (internet, sosyal medya) sağlayabiliyor. İnsanlar PC den önce mobil cihaz peşine düşüyor.

@08 Kas 2012 20:54 tamamen katılıyorum sana arkadaşım.Win 8 alayını ezicek gibi bakalım..nolcak...:)

androidin bunlar iyi günleri ilk önce epıldan yedi dayağı oturdu yerine şimdide windows 8 kroşeyi indirdi. bir daha zor kalkar ayağa....

@08 Kas 2012 23:53 android appledan ne dayak yedi ki?

@08 Kas 2012 23:53 Fanboy alert

Yaşasın Windows 98 :)

htc telefonum var androit li...... ve şunu söyleyebilirim....Androit kadar berbat bir os yok... ayrıcada bütün bilgileriniz google in elinde.Emin olabilirsiniz android kadar hırsız bir sistem yok. birisi bilgilerimi alacaksa google olmasın.MS alsın.Lumia 920 mi alıcam çıkar çıkmaz win 8 li.

@09 Kas 2012 11:30 Çok doğru söylemişsin artık wp8 gelsede kurtulsak şu androidden.. iOs'da sıktı zaten arayüzü

Microsoft adına sevindim

win 8 pclerde dahil diyor atlamayın tel bazında olsa 0 a yapışık bir çizgi görürdünüz

android olmasaydı siz hala sybian kullanıyor olurdunuz boş boş konuşmayın android çıktıki telefonlar görsel olsun işlevsel olsun menüsü gelişti

@13 Kas 2012 00:07 akilli telefonlari bu hale getiren android degil :))))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play