Windows 8 kullanıcılarına IE 11 yok mu?

Windows 7 için yayınlanan IE11, neden Windows 8'e gelmedi? İşte cevabı...

  • Cem Şancı
Windows 8 kullanıcılarına IE 11 yok mu?

Microsoft, IE 11'in Windows 7 ile çalışacak ön izleme sürümünü yayınladı. IE 11 uzun zamandır bekleniyordu ve Mİcrosoft'un alışkanlığı yeni bir yazılımın deneme/ön izleme sürümünü çıkardığında bunu en son Windows sürümü için yayınlamasıydı. Ancak Microsoft bu kez alışkanlığını bozdu ve IE 11'in ön izleme sürümünü, önceki Windows versiyonu için yayınladı.

Windows 8 sahiplerinin IE11 kullanabilmelerinin tek yolu ise, Windows 8.1 güncellemesini yapmak. Microsoft, neredeyse her önemli uygulamayı sadece Windows 8.1 ile çalışacak şekilde güncelliyor ve kulllanıcıları Windows 8.1 kullanmaya teşvik ediyor.

Eğer Windows 7 kullanıyorsanız, yeni Internet Explorer sürümü IE11'i şu linkten indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

windows 8.1 yükleyemiyoruz o zaman ne yapalım !

@29 Tem 2013 13:44 henüz çıkmadıki çıkınca yükleyebilirsin :p

@29 Tem 2013 13:44 Eylül ayını bekleyiver...

@29 Tem 2013 13:44 Hayır sorun Windows 8.1 daha Ön izleme full'ü çıksın zaten güncellicez.

Teşvik etmiyor İlla bunu kullanacaksın diye zorluyor...

hiç bulaşmayın explorer 11 windows 8 de donuyor o yuzden google chrome yada mozilla gerisi palavra

@gokersin ie11 çıkmadı ki daha win8.1 in çıkışı ile çıkacak. eğer betadan bahsediyorsan beta senin gibi kullanıcılar için değil.

@gokersin oha! IE11'in stabil versiyonu çıkmadı bile!

Windows 8 kullanan eski SP1 gibi 8.1'e geçecek zaten Windows 7'ye verip 8'e güncellemeyle verecek olması normal diye düşünüyorum.

8 lerin hepsi 8.1 e yükseltilecek zaten bu haberi yazanın aklında nasıl bir düşünce vardı gerçekten merak ediyorum.

Firefox gerisi boş :D

Ben kurdum Win7'e gerçekten çok hızlı olmuş. Chromedan bile çok hızlı açılıyor.

win 8 li donanımı yuksek yeni bir pc aldım 2-3 ay sonra pc donmaya teklemeyeye başladı win 8.1 çıktığında donanımı duşuk 4 yıllık pc me denemek için kurdum 1-2 aydır deniyorum ne bir kasma ne de bir donma gördum windows 8.1 bemce çok stsbil bir sistem olmuş yuklemenizi tacsiye derim

Wın 7 kullanmaya devam paşalar gibi

Niye olacak ie 11'i test edecek yüklü win8 li pc o kadar az ki ne yapsın ms eski os için çıkartıp testlerini buradan yapacak.Umutsuzluk ne kötü şey.

arkadaşlar windows 7 kullanıyorum ancak crack`lı bu yüzden windows update`yi aktif etmiyorum acaba nasıl sorunsuz internet explorer 11`e yükselte bilirim? şimdiden teşekkürler

8.1 in kararlı sürümü ne zamn yayınlanacak

windows 8 kullananlar zaten 8.1 çıkınca zaten günceller. amacınız ne dostum ? =D

ağustosun son haftası 8.1 kararlı sürüm msdn çıkacak indiririm o zaman ki ie 11 pekte umurumda değil formatta chrome ve ya ff indirmek için kullanıyorum sadeceç

dostum sizin sorununuz ne win8.1 çıkmadan browser yapmışsınız ama bize yok (win8 kullanıcısı )

@29 Tem 2013 22:10 esas senin sorunun ne dostum şu an en güncel kararlı sürüm ie10 ve o da zaten win8 ve win7 de var (win8.1 preview kullanıcısı)

oldukça yüksek bir fiyatla 1 yıl önce boş bulunarak ve Microsoftun şaşalı windows 8 reklamlarına kanarak bir ultrabook satın aldım, fakat 1 yıl sonra bizim aklıevvel Microsoftun yaptığı uyanıklığa bakarmısınız.. ya 8.1'e güncelleyeceksin diyor yada astalavista baby.. 1 yıllık ultrabook'u dayıma hediye ettim kendimi ve tüm ekipmanlarımı Apple Macbook Pro Retina'ya güncelledim. MacOs'un Fiyatı tuzlu olduğu doğrudur ama en azından yaşam kalitenizi artırır ömrünüzü uzatır, Microsoftdaki gibi hergün yeni bir kanser türüne yakalanmanıza Mani olur.. uygun fiyatlı bir Mac yakalarsanız kaçırmayın derim.. zira zorlamayla bu iş yürümez..

Sen de yorum yaz