Windows 9'un sanal masaüstü işlevi sızdı!

Linux ve OS X'te yıllardır bulunan bu işlev, sızan bu yeni videoya göre Windows 9'a da gelebilir!

Windows 9'a Linux işlevi!

Windows Threshold'dan (ya da Windows 9'dan) gelen sızıntılar hız kazanıyor. Bu sefer karşımızda Microsoft'un yeni işletim sisteminin sanal masaüstü özelliklerini gösteren bir video var.

Sanal masaüstlerini bilmeyenler için söyleyelim: Bu masaüstlerinin her biri, diğerlerinden bağımsız farklı kısayollara ve çalışan uygulamalara sahip olabiliyorlar. Videoda Windows Threshold'daki sanal masaüstleri işlevinin görev çubuğu üzerinden yönetildiği, tek tıklamayla kolayca yeni sanal masaüstü oluşturup, silmenin mümkün olduğu görünüyor.

Görev çubuğunda işlevle ilgili düğmeyi seçtiğinizde, tüm masaüstülerinizin küçük önizlemelerini görebiliyorsunuz. Fareyi önizlemelerden birinin üzerine götürdüğünüzde ise, sanal masaüstünüzde açık olan programlar ekranın ortasında gösteriliyor. Bu arayüzü kullanarak açık programları kolayca kapatabiliyor veya istediğinize kolayca geçiş yapabiliyorsunuz.

Linux ve OS X'in uzun zamandır sunduğu işlevlerden olan sanal masaüstleri, şimdiye kadar Windows'ta entegre olarak sunulan bir seçenek olmadı. Bu özelliği de içerebilecek Windows 9 Teknik Önizleme sürümünün Eylül sonunda veya Ekim başında tanıtılması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları