Windows 9'un uyarı merkezi, işler halde!

Windows 8'in sinir bozucu bir eksikliğinin Windows 9'da nasıl kapatıldığı, videoda göründü!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Windows 9'un uyarı merkezi, işler halde! Windows 8'in sinir bozucu bir eksikliğinin Windows 9'da nasıl kapatıldığı, videoda göründü!

Windows Phone 8.1 kullanıcıları, telefonlarına yeni eklenen uyarı merkezinin tadını çıkarsalar da, masaüstündeki Windows kullanıcıları işlevden mahrum kalmışlardı. Windows 8.1'de bir an görünüp hızla kaybolan uyarılardan sizin de sinirleriniz bozulduysa, Windows 9'un uyarı merkezinin yeni videosuna göz atın.

WinFuture'un yayınladığı videoda uyarı merkezinin hem Windows Store uygulamalarından uyarıları, hem de görev çubuğundaki normal uyarıları bir araya getirdiği gözleniyor. Görev çubuğundaki uyarı merkezi simgesine tıkladığınızda uygulamanın adı ve uyarının bir özeti gösteriliyor. Uyarıların hangi saatte geldiğini görmeniz ve bir düğmeye tıklayarak tümünü temizlemeniz, mümkün.

Uyarılar, geldikleri uygulamaya göre ayrılıyorlar. Videoda tüm Skype uyarılarının üstte görüntülendiği, ardından File Explorer uyarılarının geldiği fark ediliyor.

Sanal masaüstleri işlevi henüz sızan Windows 9'un teknik önizleme sürümünün bu ayın sonunda ortaya çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Windows 9 Muhteşem olacak.

bu ne arkadaş şimdide uyarı merkezi yeni birşeymi yıllardır linux ve mac işletim sisteminde kullanılan bu işlevi önemlimi gösteriyorlar artık

@15 Eyl 2014 20:24 bildirim merkezi ile uyarı merkezi aynı şey değil.

@15 Eyl 2014 20:24 Piyasa tekele mahkum olunca sonucu bu oluyor işte ben Microsoft ürününden başka hiç bir şey kullanmam telefon tablet vs. vs. aklla gelebilecek tüm cihazlarda eğer microsoftun kullandığı tüm uygulamaları başka yazılımların da bire bir çalıştırmasını engelleyen yükümlülükleri olmasaydı bu gün çok farklı bir durumda olacaktı piyasa en iyi işletim sistemi yarışında olacaktı ve en iyi işletim sistemini üreten kazanacaktı ama maalesef tekel olduğu için en iyi olsa da olmasa da elimiz mahkum kullanıyoruz ve satın alıyoruz.

inşallah bana bunu parayla satmaya kalkmaz

@15 Eyl 2014 20:52 sadece sana satmaz merak etme herkese satar :p

Windows 9 gide gide Linux işletim sistemindeki KDE'ye benzemeye başladı.

Microsoft' un yeni Windows sürümleri çıkarmasını korsanı engelleme amaçlı olduğunu düşünüyorum her yeni bir windows sürümünde korsana karşı değişik önlemler alıyorlar yani lafın kısası Windows XP korsan olarak kullanılamıyor olsaydı şimdi Windows Vista ile belki yeni yeni tanışmış olurduk Microsoft Vista çıktığında Vista korsan olarak kullanılamaz diyordu ama öyle olmadı çatır çatır kopyaları internette dolaştı crack çıkardılar sınırsız kullanılabiliyor aynı şey Windows 7 içinde geçerli fakat Windows 8 çıkınca korsana biraz daha dayanıklı duruyordu çünkü Windows 8 i korsan kullanan bütün crack yazılımları internet üzerinden çalışıyor yani internet yoksa korsan Windows 8 de kullanamazsınız o zaman bunlarla uğraşmayım diyorsanız en iyi seçenek Linux fakat Windows ta çalışan herşey Linux ta çalışmıyor bazı programlar ve oyunlar emulator sayesinde Mesala Linux Wine programı aracılığı ile çalışıyor fakat Linux a geçtiğiniz zaman kendinizi biraz üzgün biraz mutlu hissedeceksiniz neden mutlu olursunuz Linux bedava kimse korsan kullanıyon güncelleme yapaman vb. diyemez böyle bir sorun olmaz neden üzgün hissedersiniz birden Windows un kolay arayüzü ve Windows ta çalışan kaliteli programları hatırlarsınız zaten bazı şirketler artık Linux a geçiyor devir ekonomi devri Microsoft ' a para dökmek zorunda değiliz...

Aero Glass istiyoruz !

@15 Eyl 2014 23:26 bizden başka isteyen yok mu ne zevkmiş milletteki win2000 de vardı o tema bu da renklisi.

@16 Eyl 2014 06:45 Aynen millet ne verilirse yiyor. Sonra neden bu ülkeden sanatçı çıkmıyor.Karmaşık uygulamalar yerine sadeliğin verdiği güzellik diyorlar ama insanın da karmaşık bir canlı olduğunu unutuyorlar.

belki w9 a minecraft yüklü gelir :) ? 2.5b$ for pixel

KDE? Zaten kullanıyordum.

süper :)) windows 8.1 dede olsun :) belki bir umut ediyorum olabilir tüm bildirimler sadece tek bir merkezde :))

@16 Eyl 2014 18:48 belki ileriye dönük güncelleme ile verirler

Windows 98'den şaşmıcan abi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost