Windows Blue, MS'in iş ilanlarında göründü!

Bu sene ortaya çıkması beklenen "Windows Blue", ilk kez resmi olarak kendini gösterdi!

Windows Blue, Microsoft'un iş ilanlarında göründü!

Windows 8 çıkmadan önce duymaya başladığımız "Windows Blue"nun son zamanlara kadar Windows 8'e özel bir güncelleme olacağını düşünüyorduk. Ancak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir bilgiye göre Blue, sadece Windows 8 değil, diğer Microsoft ürünleri için de bir güncelleme olacaktı.

Microsoft'un yeni verdiği iş ilanları ise Windows Blue'nun varlığını kanıtlamış oldu. İlana (ilan şu an kaldırılmış görünüyor) göre Windows Blue, Windows 8 ve Windows RT'nin kullanıcı arayüzünü geliştirmeyi amaçlıyor. İlanın Windows Blue ile ilgili bölümüne baktığımızda Blue'nun işletim sisteminin "giriş ekranı, uygulama hayat döngüsü, pencereleme, kişiselleştirme" gibi alanlarına, "kullanıcı deneyimini ve kullanım kolaylığını iyileştirmeye odaklandığını görüyoruz.

Şirketin verdiği başka bir ilanda ise "Windows Phone Blue" için yeni bir Excel uygulaması geliştirdiği anlaşılıyor. Ancak ilanda Windows Phone Blue'nun detayları verilmiyor.

Microsoft ürünleri için düzenli olarak yayınlanacağı düşünülen Blue'nun ilk kez bu sene ortaya çıkması bekleniyor. Blue'nun sunacağı en önemli yenilikler arasında giriş ekranı için daha çok esneklik ve kişiselleştirme olacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

mobile cok cabuk adapte olduk gec kalmasa bari üreticiler masa üstü yazilimlar gözden uzak kalirsa epey zayiflarlar

doğru hamle olur

Hic heyecan verici bir gelisme degil. Win8 ile Microsoft buyuk hata yapti. Onceden yeni isletim sistemlerini heyecanla beklerdik ama umutlar Win8 ve Office 2013 ile oyle bir kirildiki artik ilgili haberlere bile bakasimiz gelmiyor.

şu başlat menüsü ve metroyu varsayılandan çıkarsınlar.tamamdır

şu windows phone 8'e bir çok özellik gerekli. müzik dinlerken ilerleme çubuğunu sürükleyerek şarkıyı saramamak, ekran çözünürlüğünü 3 kademeden başka değiştirememek ve daha fazlası... çok can sıkıcı..

yakinda bunun yesilinide yaparlar gelsin paralar ooh

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir