Windows Phone 8 ekran görüntüsü alabilecek

Windows Phone 8'de desteklenmesine şüpheyle bakılan bu özelliğin var olduğu, bakın nasıl keşfedildi!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone 8 ekran görüntüsü alabilecek

Microsoft'un mevcut Windows Phone'lu telefonları üzmemek için piyasaya sürdüğü Windows Phone 7.5 güncellemesinde hissedilen önemli bir eksiklik var: Cihazınızdan bir ekran görüntüsü almak. Ancak bu sorunun Windows Phone 8'de giderildiği anlaşıldı.

Windows Phone 8 emülatörünü kurcalayan WP7App.de web sitesi, ekran görüntüsü alma özelliğinin mobil işletim sisteminde var olduğunu kanıtladı. Bunu bir video ile ispatlayan siteye göre ekran görüntüsünü almak için Başlat ve kamera düğmelerine aynı anda basmak (emülatörde F2 ve F7) yeterli oluyor.

Android 4'de ve iOS'da ekranınızın görüntüsünü almak, oldukça kolay bir iş. Bu gelişme ile beraber Windows Phone 8 kullanıcıları da ekranlarını rahatlıkla arkadaşlarıyla paylaşabilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

şuna flash eklesinler ark. almak istiyorum ama flash yok yeni android'te de yok (4.1) anlamıyorum web html ve html5 üzerine kurulu değil ki bi dolu flash oyun video içerik vs. vb. şeyler varken nedir bu html5 ısrarı tamam güzel ama daha kullanım alanı yok ve bu yokken ben girdiğim sitenin üstelik flashtan oluşmuş sitenin dümdüz yada hiç görünmemesini istemiyorum!..

@03 Ağu 2012 17:26 wp8 çıkana kadar html5 populer olur...

@04 Ağu 2012 00:45 zannetmem daha ona çok zaman var milyonlarca belki milyarlarca site flash kullanıyo bu kadar kısa sürede bi değişim imkansız

şuna bak grafik arayüzü yok sanki. cmd daha iyi görünüyor

windows phone gittikçe güçleniyor ve hal ettiği yere gelecektir.

@03 Ağu 2012 21:08 Evet, o yuzden su andaki WP 7.x kullanicilari 8 e gecemeyecekler cunki ellerindeki telefonlarin tamami dandik. Microsoft kodugu yerde gul actiriyor, adamlar bayram ediyor. Boyle bir sirket buyumesin ne yapsin :)

Sen de yorum yaz