Windows Phone'lu HTC One M8 tanıtıldı!

HTC, One (M8)'in Windows'lu modelini resmi olarak tanıttı. İşte sundukları...

Windows canavarı tanıtıldı!

HTC One M8'in Windows Phone'lu sürümü, şimdilik sadece ABD'de satılmak üzere tanıtıldı.

Yeni telefon, HTC One M8'in Android yerine Windows Phone 8.1.1 ile çalışan bir modeli ve donanımında herhangi bir fark yok gibi görünüyor. Tasarımı da M8 ile tıpatıp aynı olan telefon, 5 inç 1080p ekrana, 4 megapiksel UltraPixel çift kameraya, 2.3GHz Snapdragon 801 işlemciye, Adreno 330 GPU'ya ve 2.600mAh (çıkarılmayan) pile sahip. Telefon Windows Phone 8.1.1 ile çalışsa da bazı arayüz öğeleri, Android'dekine benzer biçimde geliştirilmiş (UFocus gibi).

HTC'nin imzası haline gelen Blinkfeed uygulaması, M8'in Windows Phone'lu sürümünde de var, ancak arayüze entegre değil ve ayrı bir uygulama olarak çalıştırılıyor. Kamera arayüzü ise oldukça tanıdık. Platformdaki farklılıklar nedeniyle bazı işlevler kaldırılmış, ancak HTC mümkün olduğu kadar çok öğeyi benzer tutmaya çalışmış.

Windows Phone'lu HTC One M8 tanıtıldı!

Telefonun tek 32GB'lık model,, ABD'de Verizon Wireless tarafından ve yine ABD'deki AT&T tarafından satışa sunuluyor. HTC yetkilileri, yaptıkları bir açıklamada telefonun şimdilik sadece ABD'ye özel olduğunu söylüyorlar.

Okuyucu Yorumları