Windows Phone'a Microsoft Math müjdesi!

Microsoft, Windows Phone kullanıcıları için ücretsiz, özel bir uygulamaya daha imza attı!

  • Levent Öztürk
Windows Phone'a Microsoft Math müjdesi!

Microsoft, Windows Phone'lu telefonlar için Microsoft Math uygulamasını yayınlandı. Bu uygulama, matematik öğrenimi, çalışması ve pratiği için ilgi çekici bir yol sunuyor.

Son derece minimalist bir tasarıma sahip olan uygulama, düşük bellekli cihazlarda bile oldukça rahat bir şekilde çalışabiliyor. Uygulama, kullanıcıların Microsoft hesapları ile giriş yapmalarını istedikten sonra, bir eğitim sistemi seçmelerini istiyor. Bunun ardından uygulama hakkında bilgi ve sosyal özellikler gösteriliyor. Bu özelliklerin arasında kişiselleştirilmiş profil, gruplar, aylık ve Dünya genelinde sıralama ve Dünya'nın her yanındaki öğrenci ve öğretmenlerin birbirleri ile rahat bir şekilde bağlantı kurmalarına imkan tanımak için numaralar kısmı bulunuyor.

Öğretmenler, bu uygulamayı öğrencilerin konuları ne kadar iyi anladıklarını öğrenmek için kullanabiliyor. Uygulamanın içerdiği konuların arasında ise cebir, kalkülüs, geometri, olasılık, istatistikler ve işlemler bulunuyor.

Ücretsiz olarak sunulan uygulama, telefonda sadece 1 MB depolama alanına ihtiyaç duyuyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

"Son derece minimalist bir tasarıma sahip olan uygulama, düşük bellekli cihazlarda bile oldukça rahat bir şekilde çalışabiliyor" 1 gb ram isteseydi bir de? sanki oyun.

@23 Şub 2015 00:13 Androidde ve iosta hic bir is yapmayan angarya uygulamalarin 50mb alan isgal edip 250mb bellek kullandigini hadi sana kimse soylememis, hic mi merak edip bakmadin?

@23 Şub 2015 09:08 o zaman 8 uygulama androidin çökmesine neden olurdu ama benim nexus 4 ümde 56 tane böle uygulama var ve çok rahat bir şekilde kullanabiliyiroum 24 tanesini arka planda açık tuttuğum bile oldu. sen android 2.3 gingerbread larda kalmışın.

bende bişey sandıydım

Microsoft ile beraber artık herkes matematik öğrenebilecek ve yeni bilimsel buluşlar yapabilecek. Yine devrimsel dünyayı değiştiren bir özellik. Ama sadece elit öğretmenler için maalesef. Fakirler anlamaz yine gelip basit derler. Windows Phone kalitesini ortaya koyup yşne devrim yapmış. Windows bir sevdadır ve aşktır. Windows <3

Vaybe !Dili Türkçemi?Androidede gelse ya

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play