Windows Store'daki sahte WhatsApp'a dikkat!

Windows'un uygulama mağazasında ortaya çıkan bu WhatsApp, paranızı ve fazlasını elinizden almasın!

Windows Store'daki sahte WhatsApp'a dikkat!

WhatsApp uygulaması, kendisi kadar taklitleriyle de ünlü. Sohbet aracının Windows Store'da "What's App Messenger 2015" adıyla ortaya çıkan sahte bir sürümü, sizde 3,99 euro veya 8,99 TL ücret istemekten de çekinmiyor.

Windows Phone mağazasında ortaya çıkan bu sahte uygulamanın resmi uygulamayla herhangi bir ilgisi bulunmuyor. Bu tür uygulamalar genellikle tek bir amaç taşıyor: verilerinizi toplamak. Geçmişte benzer uygulamaların cihazlara trojan ve benzeri zararlılar bulaştırdığına da rastlanmıştı.

Haberi yayına hazırladığımız saat itibariyle sahte uygulama, hala Windows mağazasında satılmaktaydı. Tavsiyemiz ise tahmin edebileceğiniz gibi sadece orijinal WhatsApp uygulamasını indirmeniz. Whatsapp'ın PC'lere özel resmi bir sürümünün olmadığını, bunun için üçüncü parti araçlara bavşurmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ios ta boyle sacmalılar a yer yok. sonra neden iphone demesin kimse

m<ğaza çok güvenli gerçekten.

bu MNC_001 adlı geliştiricinin bir tane bile orijinal uygulaması yok. Microsoft a bir şikayet gönderdim kısa sürede mağazadan kaldırılır diye umuyorum.

Windows Phone değil, Windows mağazasında.

app storeda çıkamıyor çünkü app storea rezil girişi yasak.

Yakinda 16 adet svchost.exe bide üzerine musallat.exe çıkar zaten bunların öncüleri geliyo eksileyebilirsiniz çok güzel dediğiniz yarali yerinden vurulunca eksilemek doğal

AnDroid mağazası orjinallere en iyi geliştirici simgesi vuruyo ve mağazayi temizliyo

Haberde yanlış yazılmış bu uygulama Windows Store da var Windows Phone Store da değil . Olayın windows phone ile uzaktan yakından alakası yok . Windows 8.1 kullananları ilgilendiriyor .

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir