Windows Store, spam yorum sorununu çözdü!

Microsoft, Windows Store üzerindeki kirliliği gidermek için bir kez daha kolları sıvadı!

  • Onur Seven
Windows Store, spam yorum sorununu çözdü!

Microsoft, Windows Store üzerinde yer alan uygulamalara girilen abuk sabuk yorumlar ve 4.8-5.0 yıldızlı gibi abartılı puanlamaları iptal edebilecek. Şirket kayda değer olmayan "spam yorumların" kaldırılması üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

2013 yılında Windows Dev Feedback UserVoice sayfası üzerinde yer alan bir soruyu yanıtlayan bir yönetici, değerlendirme özelliğinin artık devrede olduğunu söyledi. Buna göre artık yorum ve puanlamalar verilen ortak tepki ve ne kadar faydalı olduğuna bağlı olarak değerlendirilebilecek. Ek olarak geliştirilen teknoloji, istenmeyen spam yorumları algılayarak bir çoğunu otomatik olarak silecek.

Böylece kullanıcılar uygulamaların indirmeye değer olup olmadığına daha net şekilde karar verebilecekken geliştiriciler kendi uygulamalarının kalitesini daha doğru şekilde ölçebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bir de Play Store'a çöp diye iftara atarlar... Asıl çöp Windows be..

@11 Kasım 2015 16:55 En azından Google Play deki gibi "Yorumum üstte gözüksün diye 1 yıldız verdim." diyenler yok.

@11 Kasım 2015 16:55 Windows Store çöp değil, sürekli temizlik yapıldığı için temiz kalıyor. IOs de aynı şekilde sıkı bir prensibe sahip. Play Store de uygulama yayınlama 5-6 saat sürüyor. IOS ve Windows ise gerçek kişilerce uygulama test edilip onay veriliyor. Play Store google'ın bir çeki düzen vermesi lazım artık.

@11 Kasım 2015 16:55 Yukarıda okuduğundan gerçekten bunu mu anladın bravo . Mağazada uygulamaların altına yapılan konudan alakasız ve gereksiz(senin yaptığın gibi) yorumları silmek için kolların sıvandığı söyleniyor yazıda . Tekrar tekrar oku ; zor olacak biliyorum ama eminim sonunda anlayacaksın .

@11 Kasım 2015 16:55 Kardeş google play store uygulama çöp. saçma sapan, gereksiz programlar var. 20 milyonluk programın emin ol 19,93 milyonu çöptür.

@11 Kasım 2015 16:55 Microsoft sorunu çözüyor. google play'de bir tarafları kalkmasın diye 1 yıldız verdim yorumları her yerde? Problemin çözülmesi mi kötü yapıyor onu anlamadım.

@11 Kasım 2015 16:55 Play Store daha berbat gözüksün diye bir verdim le dolu birde parmak izimden Google sorunlu gibi şey yazmışlar herkes aynı yorumu yazmış. Ama Google bunları kaldırmamış. Kısaca Play Store ÇÖP!

@11 Kasım 2015 16:55 Gir bi bak da ondan sonra konuş

@11 Kasım 2015 16:55 "Görünsün diye bir verdim" olayı playstore da çıktı ve türkleri dünyaya rezil etti. Windows store da 1 de versen 5 de versen yorumun diğer kullanıcıların işe yarar veya değil olarak oylamasına göre üste çıkıyor. Yani anlayacağın Windows store da çöp yorumlar zaten alt sıralarda kalıyordu. Bu haberde denilen ise bu gereksiz yorumların silinmesi durumu. Tabi android fanatikliğinde doktora yapanların bunu fark etmesi imkansız.

alakasız uygulamalar altındaki clash of clans ve retrica isteriz yorumlarından iyice bıkmıştık. iyi oldu :D

Bu iyi oldu zaten iyiydi.

uygulama bulabilsek spam yapacağız da uygulama yok ki neyden bahsediyor bu microsoft?

@11 Kasım 2015 21:20 uygulama yok mu?? sen neyin kafasını yaşıyorsun arkadaşş??? mağazada bi retrica bi de clash of clans yok diye mağaza kötü oldu.. madem bu ikisini kullanıcan alma arkadas.. 400-500 liraya git lumia alacağına android bi telefon al uygulama yokmuş.. ben bulamıyorum demiyorsun da hemen uygulama diyorsun

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play