Windows XP'ye Sürpriz Güvenlik Güncelleştirmesi!

Microsoft, son günlerde büyük tehlike saçan fidye yazılımına karşı destek süresi biten Windows XP için güncelleme yayınladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows XP'ye Sürpriz Güvenlik Güncelleştirmesi!

Yeni ortaya çıkan bir fidye yazılımının dünya çapında birçok firmayı tehdit etmesi üzerine Microsoft, beklenmedik bir şey yaptı ve Windows XP için bir güvenlik yaması yayınladı. Windows XP'nin destek süresi yaklaşık üç sene önce sona ermişti.

WannaCry şu an düzinelerce firma için ciddi bir sorun haline gelmiş durumda. Zararlı, halen birçok ofiste kullanılan Windows XP'deki bir açığı kullanıyor. Microsoft, XP için güvenlik yaması sunmayı Nisan 2014'te sona erdirmişti ancak yüklü miktarlarda para ödemeyi kabul eden firmalar için özel yamalar hazırlayabiliyordu. WannaCry saldırısı o kadar büyük bir sıkıntıya yol açtı ki firma, harekete geçme kararı aldı ve Windows XP için bir güvenlik güncellemesi yayınladı.

WannaCry zararlısı, kullandığımız işletim sistemini ve yazılımları güncel tutmanın çok önemli olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

aynen mesela benim pc m windows 10 orjinal kopya en son credetors güncellemesini yükledim hiç virüs bulaşmıyor

@15 Mayıs 2017 02:18 virüs zaten kendi kendine bulaşmaz warez sitelerden ve korsan paylaşımlardan ve porno sitelerden bulaşan şeylerdi e postaylada bulaşır ama onlar bukadar ekili değildir

yazıyı okuyunca wanna cry ın arkasında microsoft un olduğundan iyice şüphelenmeye başladım :)

Sen de yorum yaz