Windows'a yeni Skylake düzenlemesi!

Windows 7'yi Skylake işlemcilere kurban eden Microsoft, diğer bir eski Windows'a aynı şeyi yapmadı!

  • Cenk Atlı
Windows'a yeni Skylake düzenlemesi!

Microsoft, Ocak ayında yaptığı bir duyuruyla Windows 7 de dahil olmak üzere Windows'un eski sürümlerini kullanan PC'lere Skylake desteği verilmeyeceğini açıklamıştı. Bu da Windows 10 ve Windows 8.1 kullanıcılarının dışında kalanlar için elbette üzücü bir gelişmeydi.

Yazılım devinden gelen yeni bir haber ise, bu geri çekmenin Windows Server için geçerli olmayacağını söylüyor. Microsoft bu doğrultuda Windows Embedded ve Windows Server'ın eski sürümleri için güncellenmiş bir rehber hazırladı. Bu iki işletim sistemi aslında son tüketiciler tarafından kullanılmıyor olsa da, Windows Server'ın milyonlarca dolar değerindeki sunucu çiftliklerinde ve Windows Embedded'ın da ATM'lerde ve havalimanlarındaki tabelalarda kullanıldığı biliniyor.

Microsoft'un Server ekibi konuyla ilgili yaptığı duyuruda aslında bu anlamda kendileri için değişen bir şeyin olmadığını açıkladı. Diğer bir ifadeyle sunucular,  Skylake yongaları üzerinde tam zamanlı bir destek alacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Kısacası Windows 10'a işte böyle zorlayarak güncelleştiriyorlar. Yoksa 300 milyonu elde etmek zor.

Windows 7 kullanicilari server kurup gerekli paylasim ve servisleri kapattiktan sonra win7 mantigi ile kulanmaya devam edecekler desenize. :D

zaten Windows 7 açmıyor 6. nesil işlemcilerde direk donup kalıyor sistem. işin puştluğuna gitti Microsoft. madem bu işi yaptı eline yüzüne bulaştırmasın Windows 11 yada 12 gibi saçma mimariler üreterek Windows 10 üzerinden devam edip yapıyı değiştirmesin bu sayede daha iyi sonuçlar alınılabilir her 5 senede bir yeni Windows ile birlikte yazılım güncelleme işkencesinin bitmesi lazım artık.

Mkisoft, sen var ya sen - işini bilirsin. Artık tek Windows'a geç de sen de kurtul, biz de. Babama PC toplayacaktık, Skylake işlemcili, vazgeçtik artık - Windows 10'u sevmiyor. Windows 7 de desteklemediğine göre artık paramız cebimizde kalsın diyeceğiz.

Acaba Budurum Linux için nekadar etkili bakmak lazım

Skylake de Windows 7 çalıştırlıabiliyor...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost