Windows'lara Facebook darbesi!

Facebook'un yaptığı bir değişiklik, Windows ve Windows Phone'daki Facebook'u fena vuracak!

Microsoft hizmetlerine Facebook darbesi

API'lar (Uygulama Programlama Arayüzü), yazılımların yeteneklerini genişleterek, onların diğer platform ve uygulamalarla iletişim kurmasına olanak tanıyorlar. Bu yüzden iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamada API'ların önemli rolü var. Herhangi bir firma, API'larını değiştirdiğinde ise onu kullanan diğer firmalar, zor durumda kalabiliyorlar.

Facebook'un Graph API'sında yaptığı bir değişiklik ise, yakında Windows Phone kullanıcıları tarafından hissedilecek. Yapılan değişiklikler sonucunda Facebook Connect, Microsoft'un işletim sistemleriyle ve hizmetleriyle artık çalışmayacak.

Değişikliklerin etkisi önemli olacak gibi görünüyor. Örneğin Facebook güncellemeleri, artık Windows 8.x Kişiler uygulamasında görünmeyecek. Facebook etkinlikleriyse Microsoft takvimleriyle eşitlenmeyecek. Bir başka deyişle Microsoft'un hizmetleriyle Facebook arasındaki bağlantıdan faydalanan kullanıcılar, birçok faydalı işlevi artık kullanamayacaklar. Değişikliklerin hangi Windows platformunu nasıl etkileyeceğini bu sayfada inceleyebilirsiniz.

Bunun anlamı ise Facebook kullanıcılarının güncellemelere, fotoğraflara ve kişilere ulaşmak için sosyal ağın kendi web sitesini ve uygulamasını kullanması gerekeceği.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Seninde sonun gelicek facebook

@09 Haziran 2015 20:53 kedi uzanamadığı cigere mundar dermis.

@09 Haziran 2015 20:53 1,5 milyar kullanıcısı olan bir internet sitesine "sonun gelecek" diyecek kadar ne içtin?

@09 Haziran 2015 20:53 özür dileriz yüce Lumia Kullanıcısı Hazretleri, hemen Mark'a ilettim isteğinizi 3 gün içinde isteğiniz üzerine Facebook'u lağvedecek hiç merak etmeyin.

Face i kapatırız olur biter zaten kişilerde karmaşa yapıyordu . Hem eskisi kadar çekici deil bu face

@10 Haziran 2015 02:01 Adam artık fanboyluğu da aşmış nasıl bir kafaya ermişse artık sırf mağazasına Facebook gelmedi diye Facebook hesabını kapatacak kadar aşık Windowsa. Baban kurdu Microsoft şirketini zaten demi?

@10 Haziran 2015 10:05 kişiler hub'ındaki facebook apisini, facebook uygulaması sanan teknoloji cahili arkadaşım, bu giden uygulama değil.

Oh oh daha beter olsun Windows daha beter olsun. Mark bu yetmez uygulamanı mağazadan kaldır direkt sen. :))

En tehlikeli fanboylar Microsoft fanboyları arkadaş ben bunu öğrendim. Adamlar sırf Google mağazaya YouTube vermedi diye inat olarak Bing kullanıyorlar. Sırf Facebook Connect WP'de çalışmayacak diye Facebook hesabını kapatacaklar. Ben daha bir şey demiyorum. Marka ve OS fanatikliğinin dibine vurmuş bunlar. Babanızın şirketi sanki Microsoft. Ben de Lumia kullandım yahu. Baktım doğru dürüst bir şey yok Androide geçtim. Bana adam gibi hizmet sunan sisteme geçerim ben fanatiklik yapmam...

Yetmez vur bir daha vur Facebook bir daha vur geberene kadar vur.

Her gün daha çok soğuyorum lumia telefonumdan.

Facebook kendi sayfası uygulaması kullanılsın diye yaptığı bişey zaten eski çekiciliği yok.Yankında android te ios tada aynısı olucak kullanıcıyı kendisine çekme çalışmaları bayatladı artık millet girmiyor haftada 3 sefer giriyorumdur en fazla (android kullanıyorum)

neyi vuracak facebook un hisse paylarında biride microsofta ait

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir