WP 8.1, beklenen değişikliği yapıyor!

Windows Phone'a gelecek 8.1 güncellemesi, en çok şikayet edilen eksiği sonunda dolduruyor!

WP 8.1, ayrı ses denetimlerini nihayet getiriyor!

Nokia Lumia Black güncellemesi, Windows Phone 8'li Nokia kullanıcılarına henüz dağıtılmaya başlandı. Ancak çoğu WP8'li cep sahibinin gözü, bir sonraki büyük güncelleme olan Windows Phone 8.1'de. İyi olan şey ise WP 8.1'den sızan görüntülerin güncelleme hakkında bizi fazla merakta bırakmaması.

WPbar.cn web sitesinin yayınladığı bir ekran görüntüsünde Windows Phone 8'de eklenmesi en çok istenen işlevlerden bir tanesi, birbirinden ayrı ses denetimleri görünüyor. Çince dildeki ekran görüntüsünü aşağıdan yukarıya doğru anlatırsak, en alttaki simge telefonun sessiz modda olup olmadığını gösteriyor. Sağ taraftaki çark simgesi, ses ayarlarını açıyor. Alt taraftaki yeşil ses denetimi, "Medya + Uygulamalar"dan gelen sesi, üst taraftaki ise "Zil + Uyarılar" seslerini ayarlıyor.

Windows Phone User Voice web sitesine göre 85.552 kullanıcı, bu işlevin Windows Phone'a eklenmesi için dilekte bulunmuş. Anlaşılan o ki Microsoft'taki mühendisler de bu eksikliğin farkına varmışlar ve işlevi Windows Phone 8.1'e sonunda eklemişler.

Windows Phone 8.1'e geleceği iddia edilen diğer özellikler arasında Bing Smart Search (Windows 8'deki gibi), VPN desteği, bildirim alanı ve fazlası var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Terminal istiyoruz!

bence bildirim paneli gibi birşey olmalı wifi yi açıp kapatmak zor oluyor

Aslında Windows Phone'a charms bar, başlangıç ekranına duvar kağıtları( Windows 8.1 deki gibi), Çoklu pencere gibi özellikler getirseler satışlar patlar.

Chip çok geriden geliyorsun ya :D

Gerçekten bravo sonunda düşünebildiler. Gerçi çok da şaşırmadım Microsoft'un her zamanki taktiği, ürünü eksik çıkar, sonra önemli eksikliklerin giderilmesini güncelleme diye yuttur. Ekran döndürme kilidi olmadan çıkmış bir işletim sisteminden bahsediyoruz...

Ulan hala 520 ile 620 ye black güncellemesini vermediler yazıklar olsun

520 ye geldi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir