Xbox için işler iyi değil; ama...

Xbox satışları Microsoft'u üzüyor. Ama bu kötü ortamda bile Microsoft için kutlayacak bir şeyler var

Xbox için işler iyi değil; ama...

Geçtiğimiz yıl içerisinde Microsoft'un, Sony'ye karşı geride götürdüğü konsol yarışında hız kazandığını görmüştük. Yeni paketler ve büyük indirimler sayesinde Xbox One, 2014'ün sonlarında ABD'de aylık satış listelerinin ilk sırasında yer almayı başardığını gördük. Ama yeni açıklanan üçüncü çeyrek raporlarında gözükene göre Xbox, br kez daha yavaşlama eğiliminde.

Xbox One ve Xbox 360 konsolları toplamda 1.6 milyon ünite sattı ve gelir bir önceki yılın üçüncü çeyrek konsol satışlarına göre 306 milyon dolara düşmüş durumda. Gelirdeki bu belirgin düşüş, Xbox One'ın bir önceki yılın aynı dönemine göre daha düşük bir fiyata satılmasından da kaynaklanıyor olabilir ancak Xbox konsollarının satışları da yüzde 20 düşmüş durumda.

Konsol satışlarının azalmış olması, Microsoft için üzücü bir haber olabilir ancak firmanın kutlama için de geçerli bir sebebi var. Üçüncü çeyrek içerisinde birinci parti oyun satışları yüzde 49 artmış durumda ve bunun da arkasında Microsoft'un yakın zamanda almış olduğu Minecraft'ın da etkisi bulunuyor. Oyun satışlarının yanı sıra, Xbox Live gelirleri de bir önceki yıla göre yüzde 32 artarak 144 milyon dolara ulaştı.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

mediamarkta ps4 yanına xbox360 koydurursan daha çok üzülürsün

@27 Nisan 2015 19:56 buzdolabının yanına mı koyacak nereye koyacak?

@28 Nisan 2015 13:22 beyin bedava :) sen kettle ın yanına koy

XBONE başarısız değil sadece satış stratejileri hatalı... pahalı kalıyor...

Bence satışları artırmak için Xbox a özel minecraft story mode oyunu yapabilir. Bence satışlar iyileşir.

ps4 mü dersin xbox one mı? ps4 kullanıcıs olarak gönlümden geçen xbox . çünkü ps4 işletim sistemi rezalet sistem bayılıyor. web browser hala dandik. stabil değil sistemi sırf oyun fazla diye ps4 aldım

@28 Nisan 2015 09:05 kardeşim oyun konsolunu zaten internette takıl diye almıyorsun , menüde dolaşmak içinde almıyorsun. Oyun konsolunu oyun için alıyorsun sadece oyun. ayiyetten menü geçişleri gayette hızlı , ve oyunlar daha net , ve hiç kasmıyor. tarayıcısı kötü diye bi oyun konsolundan vazgeçilmez , tarayıcı istiyorsan git bilgisayarında gir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost