Xbox One'ı "uçuracak" uygulama planı!

Microsoft, Xbox One'ı "uçuracak" yeni planını hayata geçirmek üzere: Evrensel uygulamalar!

  • Ertuğrul Süngü
Xbox One'ı "uçuracak" uygulama planı!
Microsoft, Xbox One konusunda yine atılıma geçti

Xbox One kullanıcıları için bugüne kadar ortaya atılmış belki de en büyük haberlerden birisi ile karşı karşıyayız. İddialara göre, geliştiricilerin Microsoft'un "Evrensel Uygulamalar" kapsamında yazdığı ve Windows üzerinde çalıştırabildikleri kodlama sistemi, Xbox One için de geliyor!

Yayınlanan rapora göre, Microsoft Mayıs ayında sunacağı yazılım geliştirme kiti sayesinde, tüm geliştiricilere konsol için uygulama hazırlama imkanı sunacağı gibi, bir de ellerinde bulunan Xbox One'ları "SDK" yani yazılım geliştirme cihazına dönüştürmelerine imkan sunacak. An itibarı ile Xbox One için yayınlanmış herhangi bir yazılım geliştirme paketi bulunmuyor ve konu hakkında sadece seçilmiş, belirli yazılım geliştirme grupları üretimde bulunabiliyor. Tüm bununla da yetinmeyen Microsoft, üretilecek uygulamaların beta aşamalarının hemen her türlü cihazın arka planında çalışmasına da imkan sunacak.

Özellikle Xbox One kullanıcılarının çok iyi bildiği üzere, piyasaya çıkmasının ardından geçen vakte kıyasla halen uygulama sıkıntısı çeken konsol, bu atılımla önemli bir adım atabilir. Hele bir de uygulamalar gerçek anlamda "evrensel" yani her platformda çalışacak şekilde gelirse, işte o zaman Xbox One için gerçek bir yükseliş söz konusu olabilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Zaten Windows 10 ile birlikte modern uygulamalar telefon bilgisayar ve konsol üzerinde aynı şekilde çalışacak.

apple alın sıkıntı biter.

Sponsored by Microsoft

Microsoft kalitedir. Windows kalitedir ve elittir. Köylüler PS4 kullanır ve Yörükler ve cahiller. Xboxu elit kesim şehirliler alır. Çünkü microsoftun ürünü en iyisidir. Windows aşkı bitmez ömür boyu.

Evrensel çöplük

oyun için yapılan bir makineyi ve yazılımı şişirip iyice mahvedin

her alanda beceriksiz ve kalitesiz bir firmasın Microsoft.....

Microsoft a beceriksiz diyen ? Pc de kuşlandığın windows kimin acaba ?

Allah aşkına ms uygulama marketini artıracak hamleler yapsa beceriksiz Microsoft oluyor bu nasıl bir Microsoft kindarlığıdır ayrıca biride yazmış " Apple alın sıkıntı biter " arkadaşım konu xbox yani Apple yeni oyun konsolu çıkartıysa söyle de onu kullanalım

PCMASTERRACE Cahil olmayın pc de oynayın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play