Xbox'ta yerel para dönemi!

Xbox 360'a gelen yeni güncelleme sayesinde işlemlerinizde artık puan kullanmak zorunda değilsiniz!

Xbox'ta puan devri kapandı, para devri başladı

Xbox 360'a gelen yeni güncelleme ile platfom üzerinde yapılan işlemler, artık Microsoft Points yerine yerel para birimi kullanılarak gerçekleştirilebilecek. Bu yenilik sayesinde, Xbox Live üyelerine platform tarafından sunulan oyunlara, uygulamalara, HD filmlere, TV programlarına ve diğer zengin içeriklere çok daha kolay erişebilme olanağı sağlanacak.

Microsoft, Xbox 360 için yeni Xbox Live güncellemesini duyurdu. Xbox Live üyeleri için birçok yeni özellik içeren güncelleme, Xbox hesaplarındaki mevcut puanları veya hediye kartlarıyla ekleyecekleri yeni puanları yerel para birimine çevrilme imkanı sunuyor. Xbox Live platformu üyelerinin mevcut puanları, piyasa değerine eşit veya daha yüksek miktarda olacak şekilde çevirimi gerçekleştirilecek. Böylece üyeler bu dönüşümden dolayı herhangi bir değer kaybı yaşamayacaklar.

Yerel para birimi cinsinden düzenlenecek olan Xbox Hediye Kartları, yerel perakende mağazalarından veya ilgili perakendecilerin çevrimiçi web siteleri üzerinden satışa sunulacak. Geçiş süreci boyunca üyeler Microsoft Points kartları ve kodları satın almaya ve kullanmaya devam edebilecek. Piyasadaki mevcut kodların ne zamana kadar kullanılabileceği gelecek günlerde açıklanacak. Üyelerin, geçiş sırasında hesapların yüklenen paralar 2015 yılı Haziran ayına kadar kullanılabilecek.

Xbox Live platformu üyeleri geçerli Microsoft Points bakiyelerini öğrenmek için http://www.xbox.com/account adresini ziyaret ederek Xbox Live hesapları ile giriş yapabilir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için, http://www.xbox.com/pointsfaq adresini ziyaret edin.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Ben Chip Online`da şunu gördüm anladım ki; eğer destekçi firmanın rakibi çok büyük büyük devrim yenilik sunsada bundan önemsiz bir yenilik olarak yarım ağızla bahsediliyor ama, FACEBOOK, twitter, google, sony, microsoft, samsung, apple gibi firmalar ise bit gibi rakiplerinden çok sonra millattan kalma yenilik sunsada çok büyük yenilik olarak haber yapılıyor!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play