Xiaomi, yeni giyilebilir cihazlarını tanıttı: İşte özellikleri ve fiyatları

Xiaomi, yeni giyilebilir cihaz serisi Xiaomi Smart Band 8 Pro, Xiaomi Watch S3 ve Xiaomi Watch 2'yi kullanıcıların beğenisine sundu. İşte yeni cihazların tüm özellikleri...

Xiaomi, yeni giyilebilir cihazlarını tanıttı: İşte özellikleri ve fiyatları

Xiaomi, yeni giyilebilir cihaz serisinin küresel lansmanını gerçekleştirdi. Xiaomi 14 Serisi ile birlikte tanıtılan seri, Xiaomi Smart Band 8 Pro, Xiaomi Watch S3 ve Xiaomi Watch 2 gibi giyilebilir cihazlardan oluşuyor.

Xiaomi Smart Band 8 Pro, 60Hz yenileme hızına ve 336×480 piksel çözünürlüğe sahip 1,74 inç büyüklüğünde yeni AMOLED ekranıyla geliyor. Bileklik 9,99 mm kalınlığında ve 22,5 g ağırlığında. Gövdesi metalik çerçeveye sahip olan bileklik, Corning Gorilla Glass Victus ön cam ile korunuyor. Cihaz ayrıca, ortam ışığı parlaklığını otomatik olarak ayarlamayı destekleyen bir ışık sensörü içeriyor.

Xiaomi Smart Band 8 Pro'nun, gövdesinin her iki tarafında kayışın hızla çıkarılabilmesine olanak tanıyan mekanizmalar bulunuyor. Kullanıcıların akıllı bilekliğin görümünü kendi zevklerine göre kişiselleştirebilmeleri için çeşitli kayış malzemeleri içeriyor. Bilekliğin siyah ve gümüş olmak üzere 2 renk seçeneği mevcut.

Xiaomi Smart Band 8 Pro, 150'den fazla spor moduna sahip. 10 farklı koşu parkuru sunan cihaz, yerleşik 3D egzersiz animasyonu ile egzersizden önce ısınma ve esneme için görsel rehberlik sağlayabiliyor.

Akıllı bileklik sağlık izleme işlevleri de içeriyor. Yeni 4 kanallı kalp atış hızı izleme modülü ile güncellenen teknoloji, gün boyunca kalp atış hızını sürekli olarak izlemek ve sağlık verilerini gerçek zamanlı olarak kaydetmek için birden fazla sensör kullanıyor.

Xiaomi Smart Band 8 Pro, selefine kıyasla yüzde 23 daha uzun güç ömrü sağladığını iddia ettiği 289mAh pil barındırıyor. GNSS konumlandırma özelliğine sahip bileklik, 5ATM sertifikalı.

Klasik saat tasarımına sahip Xiaomi Watch S3, yuvarlak 1,43 inç AMOLED ekrana ve alüminyum alaşımlı çerçeveye sahip. Değiştirilebilir çerçeveler ve kayışlarla gelen Xiaomi Watch S3'te, kullanıcılar çerçeveyi çevirerek yerine oturtabiliyor ve ana ekranda söz konusu çerçeveye özel bir kadran görüntüleyebiliyor. Saat ayrıca portre otomatik tuşlama özelliğiyle kullanıcıların portre fotoğraflarına bilgi verilerini yerleştirerek 180'den fazla ücretsiz saat kadranına ek olarak bir kişisel saat kadranı oluşturmalarına imkan veriyor.

Xiaomi Watch S3, yeni Xiaomi HyperOS sistemini kullanıyor. Saatin pilinin 15 güne kadar dayanabildiği iddia edilirken, 5 dakikalık şarjla 2 güne kadar kullanım sağladığı söyleniyor. Kullanıcılar, Xiaomi Watch S3'te Xiaomi'nin bir ilk olma özelliğini taşıyan bir başka işlevi de kullanabiliyor. Bu işlev, kullanıcıların tek elle kişiselleştirilmiş işlemler yapabilmesini sağlıyor. Kullanıcılar, bileklerini çeşitli şekillerde çevirerek aramaları reddetme, hava durumunu kontrol etme veya fotoğraf çekme gibi işlemleri yapabiliyor.

Spor takibi söz konusu olduğunda Xiaomi Watch S3, 150'den fazla spor moduna sahip. Yeni kış sporları modları ilk kez Xiaomi Watch S3'ün global versiyonunda kullanıma sunuluyor. Ayrıca saat, L1+L5 çift bantlı GNSS'e sahip.

Akıllı saat, 12 kanallı bir kalp atış hızı izleme modülüyle birlikte birçok sağlık izleme özellikleri sunuyor ve bir uyku hayvanı işlevi içeriyor. Bu özellik, saat yedi gün üst üste takıldıktan sonra, 7 günlük uyku düzenine dayalı olarak kullanıcının uyku durumunu gösteren bir "Uyku Hayvanı" oluşturuyor.

Google Wear OS ile donatılan Xiaomi Watch 2, 200'den fazla üçüncü taraf uygulamasını destekliyor. Saat gücünü Snapdragon W5+Gen 1 Wearable platformundan alırken, 495mAh kapasiteli bir pile ve 32GB depolama alanına sahip.

Xiaomi Watch 2, 1,43 inç AMOLED ekranı ve alüminyum alaşımlı orta çerçeveyle geliyor.Yaklaşık 37g ağırlığındaki bu akıllı saat, siyah veya gümüş kayış seçenekleriyle sunuluyor. İlk kez uzaktan kamera kumanda işlevine sahip olan Xiaomi Watch 2, kullanıcıların fotoğraf çekmek ve video kaydetmek için mobil kameralarını doğrudan bileklerinde önizlemelerine olanak tanıyor.

Xiaomi Watch 2, yeni kış sporları modları da dahil olmak üzere 160'ın üzerinde spor modunu destekliyor. Çift bantlı L1+L5 GNSS'e sahip cihaz, Strava ile yaptığı ortaklığın ardından kullanıcıların spor ve uyku verilerini Mi Fitness ile uygulamalar arasında kolayca senkronize etmelerini sağlayabiliyor.

Sağlık izleme açısından Xiaomi Watch 2, 12 kanallı kalp atış hızı izleme modülüyle donatılmış durumda. Geliştirilen uyku izleme algoritması, kapsamlı analiz ve sağlıkla ilgili daha doğru veriler için kandaki oksijen ve nefes verilerini entegre ediyor. Ayrıca, bu cihazda da Uyku Hayvanları özelliği bulunuyor.

25 Şubat ve 3 Mart tarihleri arasında ilk satışa özel Xiaomi Smart Band 8 Pro 2199 TL, Xiaomi Watch S3 ise 4999 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla raflarda yerini alacak. Xiaomi Watch 2'nin çıkış tarihi ve fiyatı ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.