Yeni oyun konsollarına uygun router'lar!

İnternet üzerinden oyun ve eğlence için router'ınızı yükseltmeniz sizi hızlandırabilir!

"Yeni oyun konsollarıyla eski yolda ilerlemeyin"

TP-LINK, oyun tutkunlarının merakla beklediği yeni model oyun konsolları için daha hızlı, çift kanallı internet erişimi sağlayan modem/router'ların kullanılmasını öneriyor. Yeni model oyun konsollarının sadece oyun için değil, bütünleşik bir eğlence aracı olarak kullanılabileceğini; bunun için de daha hızlı internet bağlantısı gerektiğini belirtiyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, gerek PlayStation 4, gerekse X-Box One oyun konsollarında film izleme, dosya paylaşımı, müzik, fotoğraf gibi farklı uygulamalar için de kullanılabileceğini vurgulayarak, "Eski model, hızı düşük, tek bantlı modem/router'lar ile bu konsollardan istenilen yüksek performans alınamayabilir. Gerçek zamanlı oyun, yüksek hız için yeni nesil, çift kanallı ve yüksek hızlı router'ları öneriyoruz" diyor.

Oyun severlerin modem/router seçerken mutlaka bu özelliklere dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Dinçer, "Ethernet, USB gibi farklı giriş yuvaları olan modelleri tercih etmeliler. Çünkü örneğin oyun konsolunu USB'den modem/router'a bağlayıp medya merkezi gibi de kullanabilirler" diyor. Eski nesil, düşük hızlı, tek bantlı modem/router'lar ile bu yeni oyun konsollarını kullanmanın, son model bir hız otomobiliyle toprak yolda ilerlemeye benzediğini söyleyen Dinçer, "Artık kablosuz bağlantı hızlarını kablolunun üzerine çıkaran ürünlerimiz var. Örneğin, TP-LINK Archer C7 model router, yeni nesil kablosuz bağlantı standardı olan ac'yi destekliyor ve toplamda 1750Mbps hıza ulaşıyor. Bu tür yeni nesil modem/router'lar ile kablosuz bağlantı ile de kesintisiz ve gerçek zamanlı oyun keyfi yapılabilir" diyor.

Akıllı telefon, tablet bilgisayar gibi yeni nesil cihazların 5GHz bandını kullandıklarını; bu nedenle oyun tutkunlarının mutlaka çift kanallı bir modem/router tercih etmesi gerektiğini bildiren Dinçer, "Böylece bantta trafik sorunu olmayacak ve daha verimli bir bağlantı ile gerçek zamanlı oyun oynanabilecek" diyor.

TP-LINK, yeni nesil oyun konsolu alacak olanlara Archer C7, TD-8970 ya da TD-8980 model modem/router'larını öneriyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

yani sayın dinçer kısaca demek istiyor ki: size yeni nesil ile beraber daha fazla nasıl geçirebilirizin planlamasını şimdiden fazlasıyla yapıyoruz, buna emin olabilirsiniz. demek istiyor....

@26 Ara 2013 19:25 saçmalama istersen bu cihazlardan hayatında kaç kere kullandın önceliklen onu söyle bu tarz cihazlar airtieste olsa 650 liradan 1 kuruş aşağısına alman imkansız kaldı ki uyduruk air serisnin son çıkanı bile 300 tl gigabit değil gerçek 300 mbitte deği ayrıca eski kokuşmuş standart airties arayüzüne devam. bu cihazın 1 alt modeli olan 8970 modelinden satıyor ve kullanıyorum şuana kadar 25 tane sattım 1 tane bile şikayet yok. modem 32 mbit internet hızını sorunsuz şekilde kullanarak dağıtıyor ve ayrıca akıllı yönetim yeteneği sayesinde download işinde tüm interneti tek makinaya yönlendirerek dar boğaz yaratmıyor akıllı yönetim yeteneği sayesinde eşit şekilde dağıtarak darboğazı tamamen kaldırıyor. aynı anda 5 farklı download + internetten akıcı şekilde televizyon yayını + radyo yayını takibi yapmak+ sitelerde hiç takılmadan gezip gazete okumak tek pc üzerinden yapılan ve 2 dizüstü + mac tablette aynı anda neti kullanıyor ve gram takılma donma yok. burada kimsenin kazıkladığı yada dolandırdığı yok. ayrıca bu tarz güçlü cihazlarına özgü yaptıkları modem arayüzüde mükemmel olmuş eskisi gibi bloke olma kilitlenme sorunları olmadığı gibi çok gelişmiş fonksiyonel bir ara yüze sahip.

Yollar duzgun olmadiktan sonra ferrarin olsa ne olur

n600 - w8980 kullanıyorum valla çok iyi :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir