Yeni sürüm kamera düğmesiyle gelebilir!

Windows 10 Mobile'ın sıradaki büyük güncellemesi Redstone, kilit ekranında bu düğmeyi ekleyebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Yeni sürüm bu özellikle gelebilir!

Windows Mobile'ın Redstone güncellemesine ait son yapı, mobil ağ bağlantısındaki bir hata nedeniyle yayınlanmamıştı. Yeni bir iddiaya göre bu hata Microsoft tarafından giderildi. Firma bununla kalmayarak yeni yapıya bir de kamera düğmesi ekledi.

Winbeta.org'un haberine göre Windows 10 Mobile, kamera uygulamasına ulaşmayı kolaylaştırmak için kilit ekranına yeni bir kamera düğmesi ekliyor. Kamera düğmesi, sol alttaki "geri" düğmesinin yerini alıyor. Geri düğmesi kilit ekranında pek kullanılmadığından kameranın buraya yerleştirilmesi mantıklı bir değişiklik olarak görünüyor.

Siteye göre kamerayı açmak için düğmeye yaklaşık bir saniye boyunca basılı tutmanız gerekiyor. Bunun ardından uygulama, küçük bir titreşimle birlikte açılıyor. Kamera düğmesinin fiziksel kamera düğmesine sahip telefonlarda görünmediği belirtiliyor.

Winbeta, düğmeyi kişiselleştirmenin henüz mümkün olmadığını söylüyor. İşlevin Redstone'nun final sürümünde yer alıp almayacağı şimdilik bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

windows 10 mobile en son hali nasıl kullanan varmı.w10 mobile tel almayı düşünüyorum

@10 Nisan 2016 14:46 İşte bak buyur işte hala bu kafada insanlar var oldukça Microsoft batmaz batmayacak. Windows Mobil ölmüş adam hala alacam diyor. Sonra gelip oygolomo yogh diye zırlayacak..

@10 Nisan 2016 14:46 bende microsoft lumai 1520 var dilerseniz satabilirim

@10 Nisan 2016 14:46 Kesinlikle uzak durmanızda fayda var.

@10 Nisan 2016 14:46 teknik sürümden çok daha stabil ve akıcı ,sadece bazı uygulamalar sorun çıkarıyor onlarda güncelleme ile hallolucak.

@10 Nisan 2016 14:46 Ben şu an Lumia 1520'de Windows 10 kullanıyorum ve hala çok eksiği olduğunu söylemem gerekir. Microsoft masaüstü sürüme öncelik veriyor ve bu yaz gelecek güncelleme mobile için yine yetersiz kalacaktır. Windows 10 mobile'ın Android ve iOS ile rekabet edecek düzeye gelmesi için bence 2017 yazındaki güncellemeyi beklemek lazım. O zamana kadar Windows mobiledan uzak durmakta fayda var. iOS'in pahalılığından ve Android'in hantallığından kurtulmaya 1,5 sene daha var yani...

Daha sonraki çok büyük güncellemeside pilin yüzdesi olur galiba

@10 Nisan 2016 15:28 şu an var. 8.1'den beri var. Kaç kere kullandın hayatında?

vidyolarım açılmıyor

Ciddi ciddi alay ediyorlar bunun başka açıklaması yok.

Windows 10 yada 8 fark etmez masaüstündekinden çok büyük bir farklılık içeren mağazası yok bu nedenle masaüstü sistemdeki mağazayı açtığınızda anlarsınız durumu. apple cihazların mağazası çok gelişmiş durumda hem mobile hem de pc kısmındaki mağazasında yok yok denecek şekilde android sadece mobile olduğu için mağazası en büyük ve iyi olan diyebilirim masa üstü bilgisayarı aratmıyor uygulama yönünden ve kullanım kolaylığı nedeni ile

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost