Yeni Windows Güncellemesinin Adı Belli Oldu!

Microsoft'un ekim ayında yayınlayacağı dev Windows 10 güncellemesinin adı belli oldu.

  • Ercan Uğurlu
Yeni Windows güncellemesinin adı belli oldu!

Microsoft'un gelecek büyük Windows 10 güncellemesinin adının ne olacağı bir süredir merak ediliyordu. Ekim ayında yayınlanacak olan güncelleme için RedStone 5 kod adı verilmişti. Ancak artık aranan isim biliniyor gibi. Zira ortaya çıkan sızıntı oldukça güvenilir bir isme ait.

Microsoft sızıntılarıyla tanınan Twitter kullanıcısı WalkingCat tarafından paylaşılan gönderiye göre RedStone 5 kod adlı güncelleme, Microsoft Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi olarak isimlendirilecek. Orijinal adıyla ise, Microsoft Windows 10 October 2018 Update.

Windows 10 October 2018 Update adı, Microsoft'un bu yılın başlarında yayınladığı büyük güncelleme olan Windows 10 April 2018 Update düşünüldüğünde akla uygun geliyor. Elbette son sözü, yine Microsoft söyleyecek.

Microsoft'un RedStone 5 kod adlı Windows 10 Ekim güncellemesi ile birlikte işletim sisteminde önemli güncellemeler yapması bekleniyor. Bunlar arasında başı çekenler pek tabii, daha akıcı bir kullanım ve Microsoft Edge'deki geliştirmeler olacak. Tabii ki bunların yanı sıra Windows 10'a bir dizi yeni özellik de gelecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Nihayet bu isim keşmekeşinden kurtulacağız. Yüz kere Insider olarak yazdım bu kaostan kurtulmanın tek yolu güncellemelere tarih ismi vermek böylece kullanıcı en son aktüel sürümü mü yoksa eski bir versiyon mu kullanıyor anlar! Creativ update, spring update, redstone bilmem ne, bu kaostan normal ölümlüler ne anlasın.

hahaha Na kadar güncellersen güncelle yine bozuk olacak millet yine meta gibi günlerce o güncellemeyi bekleyecek :D sonra yine hüsrana uğrayacak :D İlk çıkan deneme windows 10 daha güzeldi :D

performans her guncellemede dahada kötüleşiyor. ilk çıkan windows 10 daha iyiydi bozdular iyice

Windows 10 Fall Creators Update Wave 3 desenize buna. Hatta Windows 10 Fall Creators Update'ten daha beter hataları da bu sürümde gördüm ya MS, Windows Vista bile daha iyiydi. En azında Windows Vista arayüz hataları vermiyordu. Bütün arayüz efektleri çalışıyordu. Ama Windows 10 Fall Creators Update Wave 3, arayüz hatalarının anasını barındırıyor. Bir özellik ekleyip 2 hatta 3 tane arayüz hataları çıkıyor ve MS, sen hiçbir şey yapmıyorsun. Kusura bakma ama MS, işletim sistemi yapmayı unutmuşsun.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost