Yerli Kripto Para Birimi NexPara İçin Yolun Sonu

Türkiye'nin ilk yerli kripto parası olan NeXpara, daha yola çıkamadan faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı!

Yerli Kripto Para Birimi NexPara İçin Yolun Sonu

Türkiye'nin ilk yerli kripto parası olma iddiasıyla yola çıkan NeXpara, ani bir kararla operasyonlarını durdurduğunu açıkladı. Yapılan resmi açıklamada, belirlenen yol haritasının Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde imkansız olduğuna vurgu yapıldı. Ayrıca şimdiye kadar NexPara'ya yatırım yapanların paralarının, bugün itibarı ile iade edilmeye başlandığı duyuruldu.

NexPara yönetimi tarafından yapılan açıklama şu şekilde: "Yol haritamızda belirlediğimiz BDDK ve KOIN VAKIF planlarımızın, yetkili merciler ile yaptığımız görüşmeler sonrasında, şu anki Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde imkansız olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Bu nedenle, 14 Mart 2018 tarihi itibariyle konu ile alakalı yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısında aldığımız karara istinaden, süreç içerisinde bizlere güvenerek yatırım yapan tüm üyelerimizin zarar görmemesi adına ivedilikle, 14 Mart 2018 saat 09:30'dan itibaren tüm havale/eft yatırımları geri iade edilecektir. Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum olarak yatırım yapanlara ilgili cüzdan bilgileri paylaşılacaktır. Bu süreçte bizlere güvenen, inanan, yanımızda olan herkese ayrı ayrı teşekkür eder, kripto hayatınızda bol kazançlar dileriz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

O kadar reklam yap, onca emek ver sonra neymiş TC yasaları buna uygun değilmiş haberimiz yokmuş. Demek ki fizibilite denen kavramı arkadaşlar daha duymamış. İnsan ilk önce yapacağım iş yasalara uygun mu diye bakar ondan sonra adım atar.

Görünen o ki çok dürüst insanlar. Benim gönderdigim parayi geri ödediler. Bende kendilerine başarılar dilerim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play