Yılın en büyük mobil şovu MWC 2015 başlıyor!

Galaxy S6 ve HTC One (M9) gibi bombaların patlayacağı MWC 2015 başlıyor. İşte bilmeniz gerekenler...

MWC 2015 başlıyor!

Yüzlerce firmanın ürünlerini sergilediği, neredeyse bir o kadar tanıtımın yapıldığı Mobil Dünya Kongresi (MWC), yılın belki de en önemli mobil etkinliği. Barcelona'da ilk olarak "GSM World Congress" adıyla 1987'de ortaya çıkan fuar, bugüne kadar büyüklü küçüklü birçok tanıtıma sahne oldu.

MWC, Ocak ayında gerçekleşen buzdolaplarından çamaşır makinelerine geniş yelpazede aletleri gördüğümüz Tüketici Elektronikleri Fuarı'nın (CES) aksine mobil teknolojilere odaklanıyor. Bu yüzden MWC'de akıllı telefon, tablet ve giyilebilir cihazlarla karşılaşma olasılığınız çok daha yüksek. Özellikle Android'li donanım üreticileri, yeni amiral gemisi cihazlarını MWC'de tanıtmayı seviyorlar.

Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2, Xperia Tablet Z, HTC One X, Nokia X, Nokia Lumia 720 gibi cihazlar, önceki senelerde MWC'de tanıtılmıştı. Bu seneki MWC için heyecanlanmak için de yeterince sebep var.

MWC 2015, resmi olarak 2 Mart - 5 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. 1 Mart'taki ön-tanıtımda ise bizi iki büyük tanıtım bekliyor. Bu tanıtımlar, HTC ve Samsung tarafından yapılacak ve büyük ihtimalle HTC'nin 2015 amiral gemisi HTC One M9 ve Galaxy S6 ortaya çıkacak.

Bunların yanında HTC'nin akıllı saati, Huawei, Honor, Motorola, Oppo, ZTE gibi üreticilerden bir Project Ara cebinin geldiğine şahit olabiliriz. Görmeyeceğimiz önemli cihazların Xperia Z4 ve LG G4 olacağından ise neredeyse eminiz.

Birçok tanıtımın gerçekleşeceği sıkı bir hafta bizi bekliyor. CHIP Online olarak etkinliği biz de yerinde takip edeceğiz. Canlı yayınlarımızı Pazar gününden itibaren www.chip.com.tr ve www.chip.com.tr/canli adreslerinden takip edebileceksiniz.

MWC 2015 özel bölümümüze buradan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları