YouTube'dan çok özel bir site tasarımı

YouTube artık bazılarımıza çok farklı görünecek. Peki ama bu iş nasıl olacak?

  • Ümit Öncel
YouTube'dan çok özel bir site tasarımı
İşte PS3'teki YouTube görüntüsü.

YouTube'un artık bilgisayar monitörlerine sığmadığını ve televizyon ekranlarına göz diktiğini size daha önce aktarmıştık. Sonunda YouTube'dan resmi açıklama geldi. Ünlü video paylaşım sitesi Sony ve Nintendo ile ortak yürüttüğü çalışma sonucunca artık salonlarımızdaki yerini alacak. Fakat önceki haberimizden farklı olarak bir DVD veya Blu-Ray cihazı yardımıyla değil, dünya çapında en az onlar kadar yaygın iki oyun konsolu sayesinde. Evet, eğer internet bağlantısına sahip bir Playstation 3 veya Wii sahibiyseniz artık YouTube'u salonunuzun rahatlığında izleyebilmek için önünüzde bir engel kalmadı.

Bunun için tek yapmanız gereken iki oyun konsolundan birini kullanarak http://www.youtube.com/tv adresine girmek. Bu adres sadece oyun konsolları ile erişilebildiği için bilgisayarınızdan girmeyi denediğinizde, doğrudan YouTube'ın ana sayfasına yönlendiriliyoruz. Bu adresteki sayfa ve videolar konsolların üzerindeki tarayıcılar için özel olarak yeniden gözden geçirildi. Böylece ortaya daha büyük metinler, otomatik sıralı oynatma özelliği ve farklı bir ön belleğe atma mantığı çıktı.

Bu resimde eksik olan şey ise tabii ki Xbox 360. İki rakip oyun konsolu YouTube ile anlaşma yaparken Xbox 360'ın bu anlaşmada yer almaması sadece Microsoft'un bütün dikkatini Netflix'e vermiş olması ile açıklanabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ps3 gunden gune gelisiyor

teknoloji gitti gidiyor eskiden neydi bea vay canına ayak uyduramıyoruz artık bi iki dakak durunda bişzde öğrenelim demeye kalmıyor hemen bişe icad ediyorlar biz öğrenmden olmaz böle :)

İyi güzel hoşta sayfa olarak iç karartıcı kapkara bir renk seçmeselermiş daha güzel olacakmış

bana şimdilik bilgisayardan girmek yetiyor ama illa geniş ekrandan

izlemek isteyenlere artık pc kasaları televizyonlarada bağlanıyor bunuda

bilin....

gereksiz bir şey illa dev ekranda seyredeceksem bilgisayarımı bağlarım tv'ye niye o kadar para dökeyim.

youtube girmek için vtunnel kullanıyorum ama eski halini açıyo
programla giren varsa programı verebilir mi?

Siyah renk daha enerji harcanmasını sağlıyormuş onun için seçmişlerdir.
14:25

HAKKATEN COK HIZLILAR DURUN Bİ YA

tamam bağlanıyor ama bant genişliği düşük oldğu için düşük kalitede izliyorsn. buda ekran büyüdükçe görüntünün bozulmasına neden oluyor. Blue ray diyo adamlar yukarda

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play