Yumurtanızı nasıl seversiniz?

Kahvaltıda yumurtanın yeri ayrıdır. İşte bu ürün yumurtasında sürpriz yaşamak istemeyenler için...

  • Ümit Öncel
Yumurtanızı nasıl seversiniz?
Kayısı yumurta sevenlerin yeni favori şarkısı Kiling Me Softly

Günün en önemli öğünü olarak ün yapan kahvaltı, özellikle de koşuşturmanın daha az olduğu hafta sonlarında pek çoğumuz için güne başlamanın en keyifli yolu. Fakat kahvaltıya önem verenler genellikle eksiksiz bir sofra isterler. Eğer mutfak ile aranız iyi değilse çoğu kez yumurtanızı istediğinizden az ya da çok pişmiş yemek zorunda kalabilirsiniz.

Ama merak etmeyin. Sizi de düşünen birileri var. Bir üretici hazırladığı yumurta pişiricisi ile hafta sonu kahvaltılarınızı kusursuz hale getirmeye kararlı. Bu ufak cihaza yumurtanızı yerleştirdikten sonra kaynatmak için suya koyuyorsunuz. Bundan sonra yumurtanızın ne kadar piştiğini anlamak için mutfaktan gelen müziğe kulak kabartmanız yeterli. Çünkü bu cihaz farklı pişirme özellikleri için farklı şarkılarla size haber veriyor. Örneğin yumurtasını kayısı kıvamında sevenler "Kiling Me Softly"yi duyduklarında yumurtaları hazır demektir. İyi pişmiş yumurta tercih edenler ise "I Wish I Was a Hen" melodisini duyana kadar beklemek zorundalar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

harkülade bişiy ya tam benlik :D

Resimden anladığım kadarı ile yumurtaları cihazın içine koymuyoruz, yumurtaları koyduğumuz suyun bu yumurta şeklindeki aleti yerkeştiriyoruz.

Sen de yorum yaz