ZyxEL'den yüksek hızlı ve güvenli router!

ZyXEL'in ADSL kullanıcıları için büyük kolaylıklar sunan yeni çift bantlı router'ı ilginizi çekecek!

ZyxEL'den yüksek hızlı ve güvenli router!

ZyXEL, yeni ürünleri ile pazardaki iddiasını sürdürüyor. Yeni VMG8924-B10A, eş zamanlı çift bantlı 802.11ac kablosuz ağ teknolojisine sahip. VMG8924-B10A hem 2.4 GHz, hem de 5 GHz bantlarında eş zamanlı veri paketlerinin taşınabilmesini sağlayan dual bant teknolojisi ile fark yaratıyor. 5 GHz bandını tercih eden kullanıcılar, yoğun olarak kullanılan 2.4 GHz bandındaki trafikten uzaklaşarak daha hızlı ve verimli kablosuz erişimin olanaklarından faydalanabiliyorlar.
    
Güvenli bağlantı

Kullanıcı beklentilerini üst seviyede ve esnek kullanım avantajıyla karşılayan cihaz, VPN (Virtual Private Network - Sanal Özel Ağ) avantajı sağlayarak, internet üzerinden farklı lokasyonlar arasında güvenli bağlantı kurulabilmesine olanak tanıyor.

VDSL2 Vectoring ve Bonding teknolojileri

VMG8924-B10A, servis sağlayıcılarının iletişim ağlarında daha yüksek bant genişliği sunmalarına imkan sağlamak üzere Vectoring ve Bonding teknolojilerine sahip. Vectoring teknolojisi, bakır DSL kablolardaki performansı artırmak için geliştirilen bir teknik. Bu teknik ile VDSL2 hatlarındaki ses ve elektromanyetik parazit kaynakları izole ediliyor ve böylece yüksek veri aktarım hızlarına ulaşılabiliyor. Diğer bir teknoloji olan Bonding ise iki fiziksel eş ile sanal eşi tek bir veri aktarım demetinde buluşturarak etkinlik ve performans artışı sağlıyor. Bu sayede IPTV, OTT uygulamaları ve etkileşimli ses/video içeriği gibi yüksek bant genişliği gerektiren servislerde verimli bir bağlantından faydalanabiliyorlar.

DSL aboneleri için büyük kolaylık

Cihaz, Dual Mod VDSL2/ADSL2+ ve Multi WAN (DSL, 3G Yedekleme ve Gigabit Ethernet bağlantısı) gibi farklı özellikler de sunuyor. Esnek bir yapıda sunulan bu özelliklere, kolayca erişebilen aboneler hem ADSL2+ hem de VDSL2 aboneliklerinde ürünü kullanabiliyorlar, FTTH/FTTB/FTTC gibi değişik fiber optik uygulamalarında da kullanılan cihaz birçok erişim tipine birden destek verebiliyor.

Çevre dostu uygulamalar

Çevre dostu ZyXEL'in vazgeçilmez bir sorumluluğu olan "Green IT" hassasiyeti bu üründe de karşımıza çıkıyor. Kullanıcının tercihine göre kapatılabilen LED göstergeleri, düşük güç tüketimi sunmasının yanında, modemin televizyonunun yakınlarında konumlandırıldığı uygulamalarda kullanıcının dikkatinin dağılmasını engelliyor. Böylelikle hem çevre dostu bir çözüm sunarken hem de üst düzey kullanım kolaylığı imkânı sunuyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bu cihaz ev modemi için değil bunu alsanız en az 700-800 tl ödersiniz asusun routerları gayet iyi ayrıca modem 5 ghz iken sizin wi-fi kartınız 2.4 ghz ise fazla bir değişiklik beklemeyin wi-fi kartları bazen gittigidiyorda satılıyor fazla bir rakam da değil merdiven altı bilgisayarcıdan bile alabilirsiniz

zyxel kalitesi....

islemcisi airties 5650 ile ayni. broadcom bcm63168, cift cekirdekli 400 mhz

YA BUNU ADSL VE FİBER MODEM OLARAK ÇALIŞIYORMU YOKSA SADECE ROUTERMİ..

resim deki modemi türkiye de kim satıyor aynısı hiç bir yerde yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost